REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Sausio 11 d. 13:37

Vitos Morkūnienės knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ pristatymas

Klaipėda

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


67555

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje sausio 16 d. 17 val. įvyks naujos Vitos Morkūnienės knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ pristatymas.

Dalyvaus knygos autorė ir Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Esama žmonių ir vietų, kuriems nusakyti įprasti žodžiai ir dydžiai netinka. Kunigas Algirdas Mykolas Dobrovolskis – kapucinų vienuolis tėvas Stanislovas ir atokus Paberžės bažnytkaimis Kėdainių rajone kaip tik tokie.

Iki Paberžės, galingo dvasinės traukos centro, buvo skaičiuojami kilometrai nuo Vilniaus, Varšuvos, Talino, Peterburgo ir kitų pasaulio miestų, o Paberžės ganytojas pelnė žmonių kunigo titulą ir dar gyvas būdamas tapo legenda. Kelis dešimtmečius Paberžės kryptimi, tėvo Stanislovo kryptimi tekėjo žmonių upė.

Su tėvu Stanislovu galėjai kalbėtis apie viską. Jis mokėjo paprastais žodžiais pasakyti, kokia yra žmogaus gyvenimo prasmė, jo kančios ir jo kelio prasmė. Gebėjo įžiebti žmogui viltį ir neleido jaustis paskutiniam eilėje prie Dievo. Neskirstė žmonių pagal kilmę, padėtį visuomenėje, mokslo ar turto cenzą. Jam nebuvo nereikalingų žmonių.

Tėvas Stanislovas dar ilgai bus dvasine Paberžės dominante. Netelpantis standartų, pripažintų tiesų, tradicijų ir dogmų, charakteristikų ir epitetų rėmuose. Drąsus ir laisvas, veržlus, atviras ir patiklus, netausojantis savęs, atsidavęs tarnystei, spinduliuojantis meilę žmonėms. Gyvas krikščioniškumo liudijimas.

Paberžė – vieta, kurioje nesikryžiuoja dideli keliai.

Paberžė – vieta, kur į vieną nesuteka didelės upės.

Paberžė – vieta, kurioje susitinka laikas ir žmogus, žmogus ir Dievas.

Kur žmogus stoja į akistatą su pačiu savimi.

Žurnalistė, rašytoja Vita Morkūnienė, kurios knyga „Pokalbiai tėvo Stanislovo celėje“ sulaukė net trijų leidimų, šioje esė ir fotografijų knygoje į tėvą Stanislovą ir Paberžės fenomeną žvelgia atidžiu, jautriu ir šviesiu žvilgsniu, atskleisdama ne tik tėvo Stanislovo paliktus dvasinius turtus, bet ir prakalbinama gerai jai pažįstamą giedančių Paberžės daiktų pasaulį.

Renginys nemokamasREDAKCIJA REKOMENDUOJA