REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2024 m. Kovo 20 d. 13:34

Visagino savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda

Visaginas

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino savivaldybė


295512

Kovo 19 d. Visagino savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komanda. Prezidentas ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė dalyvavo susitikimuose su Visagino savivaldybės vadovais, švietimo, socialinių įstaigų ir verslo atstovais.

Susitikime su Visagino savivaldybės meru Erlandu Galaguz šalies vadovas aptarė socialinius, viešųjų paslaugų tiekimo gyventojams ir kitus savivaldai aktualius klausimus. Prezidentas aptarė valstybinės ir vietinės reikšmės kelių priežiūrą bei finansavimą, Visagino savivaldybės pasiekiamumą, laisvosios ekonominės zonos Visagine kūrimą, sveikatos apsaugos sistemos situaciją regione. Dėmesio skirta ir švietimo klausimams.

„Visuomet malonu sulaukti tokio lygio svečių savivaldybėje. Džiugu, kad galime būti labiau išgirsti, iškelti mūsų gyventojams aktualias problemas aukščiausių valstybės vadovų lygmeniu. Su Prezidentu aptarėme ne tik Visagino ateitį, bet ir dabartines mūsų buities problemas – kelius, sveikatos sistemos klausimus, ribotą Vyriausybės dėmesį regionams tiek socialinėje, tiek kultūros srityse. Tikiuosi, kad šis vizitas turės savo vaisių“,- susitikimo įspūdžiais dalinosi Erlandas Galaguz.

Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centre į diskusiją-popietę su Prezidentu pakviesti dalyvauti vietos verslininkai. Surengta diskusija „Visagino ekonominis potencialas technologijų amžiuje“. Šalies vadovas pabrėžė Visagino – daugiakultūrio miesto – unikalumą. Pasak Prezidento, išskirtinis Visagino ženklas yra čia veikiančios garsios ir nacionaliniu lygiu pažangios medicinos priemonių, baldų gamybos ir kitų sričių įmonės. Valstybės vadovas pasidžiaugė, kad Visaginas turi ambicingų projektų ir užtikrintai juos įgyvendina.

Prezidentas išskyrė šalies mastu aukšto lygio Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro vaidmenį. Pasveikino profesinio mokymo centro gebėjimą parodyti, kad profesinis išsilavinimas yra lygiavertis pasirinkimas aukštojo išsilavinimo siekiui. G. Nausėda taip pat dalyvavo pilietiškumo pamokoje su Visagino „Verdenės“ ir „Atgimimo“ gimnazijų moksleiviais.

D. Nausėdienė lankėsi Visagino mokyklose, kur bendravo su mokytojais ir mokiniais, domėjosi neformaliu ugdymu Visagino savivaldybėje. Pirmoji ponia susitiko su ukrainiečių bendruomene. Ji taip pat apsilankė Visagino trečiojo amžiaus universitete, kur bendravo su aktyviaisiais miesto senjorais bei džiaugėsi jų išskirtiniu veiklumu. Susitikimuose daug kalbėta apie socialines reformas, socialinių paslaugų plėtrą ir įvairovę, pritaikymą žmonėms su negalia, vaikų ir senjorų užimtumą.

Pirmosios ponios žodžiais, senjorų bendrystė, patirtis, intelektas, vidinis grožis ir elegancija negali nežavėti. „Savo aktyvumu ir veiklomis Jūs akivaizdžiai demonstruojate, kokie mes esame stiprūs, kai būname kartu, kai siekiame bendrų tikslų, kai saugome tikrąsias vertybes“, – kalbėjo D. Nausėdienė.

Visagino savivaldybės administracijos Mažojoje posėdžių salėje Lietuvos Respublikos Prezidentūros kanclerė Agila Barzdienė savivaldybės administracijos specialistams ir viešojo sektoriaus darbuotojams pristatė Prezidentūros kanceliarijos gerąją patirtį informacijos prieinamumo negalią turintiems asmenims kelionėje, supažindino su informacinės aplinkos ir internetinių svetainių pritaikymo kurtiesiems geraisiais pavyzdžiais.

Ir Prezidentas, ir pirmoji ponia buvo maloniai nustebinti Visagino savivaldybės socialinės ir švietimo srities plėtra, savivaldybės vadovų dėmesiu vaikams ir jų praktinio ugdymo tobulinimui. Daug komplimentų buvo skirta ir savo aktyvumu valstybėje išsiskiriantiems senjorams, tautinių mažumų atstovams, puoselėjantiems gilias kultūrines tradicijas ir iniciatyvas.

Po susitikimų su skirtingomis interesų grupėmis Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo viešame susitikime su Visagino gyventojais, kurie aktyviai uždavinėjo klausimus šalies vadovui.REDAKCIJA REKOMENDUOJA