Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Visagine, Drūkšių ežere, įlūžo žvejys: jis buvo užsiropštęs ant ledo, bet bijojo pajudėti
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 4 d. 14:36

Visagine, Drūkšių ežere, įlūžo žvejys: jis buvo užsiropštęs ant ledo, bet bijojo pajudėti

Visaginas

PAGD nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: VPGT inf.


293864

Kovo 2 d., 14.12 val. buvo gautas pranešimas, kad Visagine, Drūkšinių kaime, Drūkšių ežere įlūžo žvejys, jis išlipo ir šliaužia ledu. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, žvejys buvo apie 350 m nuo kranto, gulėjo ant ledo.

Gelbėjimo operacija truko apie tris valandas. Jai vadovavęs Visagino priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Artūras Žilinskas sakė, kad įlūžęs žvejys paskambino draugui ir pranešė savo buvimo vietą. Tuomet draugas skubiai paskambino tel. 112 ir iškvietė pagalbą. Pagal pirminę informaciją, nelaimės ištiktas vyras buvo užsiropštęs ant ledo, bet bijojo pajudėti – aplinkui lūžinėjo ledas.

„Gelbėjimo operaciją palengvino pranešėjas, nes jis pasitiko mus pusiaukelėje, lydėjo mus ir nurodė tikslią nelaimės vietą – dideliame ežere žvejį būtų keblu greitai surasti. Iki įvykio vietos privažiavimas buvo labai sudėtingas – trukdė medžiai, šakos, prastas kelias. Matydami, kad taip greitai, kaip norėtume, nenuvyksime, nutarėme, kad plaukikai su minimalia įranga iki įvykio vietos vyks visureigiu“, – pasakoja A. Žilinskas.

Ugniagesiams plaukikams išvykus, ugniagesiai gelbėtojai toliau skynėsi kelią nelaimės vietos link: pjaustė medžių šakas ir, klodami jas ant kelio, yrėsi pirmyn.

Tuo tarpu plaukikai ugniagesiai Rustam Andrejev, Dmitrij Jankovskij ir Denis Čerganov atvykę į įvykio vietą, ėmėsi veiksmų ir pradėjo judėti žmogaus, kuris gulėjo ant ledo, link. Kaip pasakoja pamainos vadas, plaukikai, priartėję per 30-40 m prie žvejo, pradėjo patys lūžinėti į ežerą ir niekaip negalėjo prisiartinti. Nepadėjo ir nelaimėliui metamos virvės – jis negalėjo jų pasiekti. Buvo nutarta į pagalbą pasitelkti roges.

„Netrukus atvykome mes, pasiėmėme roges ir judėjome žvejo link. Stūmėme roges, o maždaug vidurkelyje atbėgo plaukikas D. Čerganov, pasiėmė roges ir nubėgo su rogėmis žvejo link. Jam bėgant ežero ledu po rogėmis jau irgi pradėjo lūžinėti ledas. Priartėję prie žvejo, įlaipinome jį į roges ir, sėkmingai atgabenę į krantą, perdavėme medikams“, – pasakoja A. Žilinskas.

„Ledas ant vandens telkinių dabar labai pavojingas, apgaulingas, lipti ant jo jokiu būdu negalima – tai labai pavojinga. Ypač šiuo metu, nes keičiasi oro sąlygos: naktį pašąla, rodos, ledas storas ir dar stiprus, dieną saulutė pašviečia – viskas aptirpsta. Matyt, ir šiuo atveju taip buvo: žmogus ne vietinis, atvykęs iš toliau, atvažiavo žvejoti anksti ryte, kai buvo dar šalta, o paskui saulutė pakaitino – ir štai rezultatas“, – sako ugniagesys gelbėtojas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA