REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 6 d. 11:47

„Vilungės statybą“ įtariant klastojimu stabdoma VRM reabilitacijos centro statyba Trakuose

Trakai

Turto banko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


279930

Dėl rangovo – bendrovės „Vilungės statyba“ galimo piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo Trakuose stabdomos beveik 4 mln. eurų vertės Vidaus reikalų ministerijos (VRM) reabilitacijos centro statybos, pranešė Turto bankas.

Laikinasis Turto banko Finansų departamento vadovas Ernestas Česokas sako, jog nepriklausomi ekspertai dabar vertins, ar buvo padaryta žala valstybei.

„Nepriklausomi statybos ekspertai įvertins situaciją objekte, visų atliktų darbų atitikimą statybos dokumentams ir projektui. Jei pasitvirtins pirminiai įtarimai, Turto bankas sieks žalos valstybei atlyginimo“, – pranešime teigia E. Česokas.

VRM kanclerė Jovita Petkuvienė sako, jog pasitvirtinus įtarimams žadama kreiptis į teisėsaugą dėl galimo sukčiavimo.

„Paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl vykdomos rekonstrukcijos Trakuose, svarbu laiku imtis teisinių veiksmų. Jei atskleista informacija yra teisinga, atsakingi asmenys negali išvengti atsakomybės“, – pranešime sakė J. Petkuvienė.

Anot Turto banko, įvertinus bus svarstoma, ar nutraukti sutartį su „Vilungės statyba“, ir kaip siekti žalos valstybei kompensavimo bei teisinės atsakomybės.

Statybas nutarta stabdyti po to, kai Turto bankui tapo prieinama informacija apie rangovo galimai nesilaikytų projektinių sprendimų ir techninės dokumentacijos klastojimo.

Beveik 4 mln. eurų vertės sutartis dėl policininkų, ugniagesių ir kitų statutinių pareigūnų reabilitacijos centro atnaujinimo su „Vilungės statyba“ pasirašyta 2021 metų kovą.

Kol vyksta rekonstrukcija, reabilitacijos paslaugos pareigūnams teikiamos trijose įstaigose – VRM Medicinos centre bei reabilitacijos įstaigose „Dainava“ ir „Pušynas“ Druskininkuose bei Palangoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA