REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Rugpjūčio 18 d. 11:13

Vilnius ir „Velomaratonas” tęs bendrą darbą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


12317

Vilniaus miestas ir didžiausia Lietuvoje riedėjimo šventė „Velomaratonas” tęs bendrus darbus dviračių ir visų žmogaus jėga varomų judėjimo priemonių labui. Tai prieš aštuntojo „Velomaratono” pradžią patvirtino šventę organizuojantis „Nacionalinis automobilių klubas” ir miesto savivaldybės vadovai.

„Dviračiai – labai svarbi miesto judumo sistemos dalis. Juo patogiau ir saugiau, tuo daugiau laimi miestas – ekologija, sveikatingumas ir kiti dalykai. Džiugu, kad Vilniuje sparčiai daugėja draugiškų dviratininkams gatvių. Pastaruoju metu be dviračių vis didesnį vaidmenį vaidina ir paspirtukai, riedučiai, riedlentės. Siekiame, kad visi judumo sistemos nariai draugiškai papildytų vieni kitus. Labai džiaugiamės, kad „Velomaratonas“ prisideda prie šio siekio ir išjudina miestą”, - sakė Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

„Velomaratono” sumanytojas, „Nacionalinio automobilių klubo” vadovas Benediktas Vanagas pabrėžė, jog per aštuonerius metus „Velomaratonas” ženkliai pakeitė dviračių bendruomenę. Išaugo kultūra, sąmoningumas, atsakomybė. Didžiulį vaidmenį vaidino ir miestas, nuolat plėsdamas infrastruktūrą, gerindamas sąlygas. Ypatingas dėmesys buvo ir yra skiriamas dviratininkų saugumui bei judėjimo patogumui.

„Džiaugiamės, kad „Velomaratono” paskatinti dviratininkai įsigijo dešimtys tūkstančių šalmų. Kaip ir Kalėdos, „Velomaratonas” yra viena diena per metus, kai susitinka didelė dviratininkų šeima. Šventės dieną dviratininkai iš įvairių vietų turi bendrą temą ir bendrauja tarpusavyje. Savo ruožtu miesto dviračių infrastruktūros pažanga akivaizdi. Suprantame, kaip svarbu tai yra dviratininkų bendruomenei”, - sakė B.Vanagas.

Šiais metais Velomaratonas labai išsiplėtė: bus dviratininkų sportininkų ir mėgėjų važiavimai, riedučių, paspirtukų ir riedlenčių paradas. Taip pat veiks improvizuota trasa, kurioje eismo saugumo mokys sertifikuoti „KET Ekspertų” instruktoriai, vyks įvairūs konkursai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA