REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Birželio 24 d. 16:17

Vilniuje vyksta Lietuvos jaunimo dienų atidarymo renginiai

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


220398

Šeštadienį Vilniuje vykstančių Lietuvos jaunimo dienų dalyvių skaičius gerokai pagausėjo, kadangi prie jau nuo penktadienio renginyje dalyvaujančio akademinio jaunimo prisijungė ir moksleiviai. Pagrindiniai dienos renginiai vyksta „Siemens“ arenoje, Vilniaus senamiestyje ir Mykolo Romerio universitete (MRU).


Foto galerija:

nuotrauka-7.jpg
nuotrauka-8.jpg
nuotrauka-9.jpg
nuotrauka-10.jpg
nuotrauka-11.jpg
nuotrauka-7.jpg
nuotrauka-8.jpg
nuotrauka-9.jpg
nuotrauka-10.jpg
nuotrauka-11.jpg

Ankstų rytą adoracijos palapinėje šalia „Siemens“ arenos savanoriai ir jau atvykę dalyviai dalyvavo Šv. Mišių aukoje. Po Eucharistijos čia prasidėjo adoracija, kuri truks iki pat 23 val.

Nuo ryto „Siemens“ arenoje vyksta iškilmingas šventės atidarymas. Renginį pradėjo specialiai renginiui suburtos šokėjų trupės pasirodymas, vėliau Paulina Paulauskaitė su Lietuvos jaunimo dienų (LJD) choru atliko renginio himną. Scenoje pasirodę vedėjai Benas Rupeikis ir Silvija Stonkutė iš studijos „Impro241“ pasveikino susirinkusius LJD šūkiu „Tiesa padarys jus laisvus“. Sveikinimo žodį tarė kardinolas Andželas Amatas (Angelo Amato), kuris sekmadienį vadovaus beatifikacijos apeigoms Vilniaus katedros aikštėje. Jaunimą jis pasveikino šv. Jono Bosko žodžiais: „Šventumas yra skirtas ne tik pagyvenusiems žmonėms, šventumas yra skirtas ir jaunimui.„

Sveikinimo žodį taręs Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas paragino jaunimą nebijoti prastų oro prognozių: „Šis lietingas oras yra nematomos malonės išraiška“. Be to, jis pabrėžė, kad šventieji yra visada jauni: „Senkite tik amžiumi. Nesenkite širdimi ir dvasia. Nepraraskite džiaugsmo, kurį Dievas jums teikia“. Buvo perskaitytas Vilniaus mero sveikinimo laiškas.

Scenoje pasirodė grupė „Kūjeliai“. Juos pakeitęs Linas Adomaitis koncertą pradėjo žodžiais: „Aš tikiu Dievu. Tikėjimas yra ta jėga, kuri veda į priekį“. Po L. Adomaičio pasirodymo keletą dainų atliko Mantas Jankavičius.

„Manęs paprašė paliudyti, ką man reiškia gyventi tiesoje. Jūs turbūt žinote, kad scenoje ne visada yra tiesa: čia atrodome gražesni ir laimingesni negu esame. Aš esu ne išimtis. Buvo toks etapas, kuomet puikiai sugebėjau puikiai meluoti ir būti scenoje. Didžiausia tiesa yra tuomet, kai nebelieka scenos. Mes neturėtume turėti jokios scenos širdyje“, - kalbėjo M. Jankavičius. Į sceną buvo įneštas LJD kryžius ir koncertą pratęsė LJD choras. Vėliau, vadovaujant kun. Mariui Žitkauskui, rankomis susikibę LJD dalyviai pasimeldė renginio maldą.

LJD tema „Tiesa padarys jus laisvus“ katechezę vedė vysk. Arūnas Poniškaitis. „Laisvė man siejasi su skrydžio pojūčiu. Skristi gerai - tai laisvė. Kad galėtum skristi, turi pažinoti tiesą. Pažinti vėjus, kurie blaško, pažinti žmones, kurie yra aplink“, - kalbėjo A. Poniškaitis.

Atidarymą užbaigė LJD himnas, atliktas P. Paulauskaitės ir LJD choro.
ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA