REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2023 m. Rugsėjo 17 d. 08:37

Vilniuje vyks romų festivalio „Gypsy Fest“ eisena

Vilnius

Organizatorių nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


278186

Vilniuje sekmadienį vyks kasmetinė tarptautinio romų festivalio „Gypsy Fest“ eisena, kuri šiemet taps Tautų mugės dalimi. Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas ir romų ansamblio „Sare Roma“ lyderis Ištvanas Kvik žada, kad eisenoje romai pasirodys su žirgais, kaip tai įprasta romų kultūroje.

Šiemet festivalio eisena prasidės nuo Rotušės ir judės Pilies, Šventaragio, Tilto gatvėmis iki Kudirkos aikštės.

Anot I. Kvik, šiemet festivalis skleidžia mintį nepamiršti šeimos, bendruomeniškumo vertybių.

„Įprastai kiekvienais metais į festivalį kviečiame romų grupes iš užsienio, pristatome juos mūsų Lietuvos publikai. Šiemet norime dėmesį skirti mūsų namams – Lietuvai. Kviečiame romus iš visos Lietuvos, kad susibūrę talentingi romų ansambliai surengtų įspūdingą šventę Vilniaus centre“, – sako I. Kvik.

Pasak jo, renginyje vyks muzikiniai, šokių pasirodymai.

„O jeigu viskas pavyks, išpildysime savo svajonę ir sostinėje centre pasirodysime su tikrais žirgais – kaip tai įprasta romų tradicijose“, – teigė jis.

Viena iš festivalio idėjos autorių, Baltijos regiono romių asociacijos vadovė Vaiva Poškaitė-Kovaliuk džiaugiasi, kad kasmet augantis festivalis jau ne kartą įvertintas dėl savo misijos.

Pernai jis buvo atrinktas Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimams kaip vienas iš trijų verčiausių projektų „Tautų dialogo” skatinimo kategorijoje. Šiemet tarptautiniuose „Revolution awards 2023“ apdovanojimuose festivaliui buvo skirtas specialus apdovanojimas.

Anot organizatorių, septintus metus Lietuvoje organizuojamas tarptautinis romų festivalis „Gypsy Fest“ yra socialinis projektas, skatinantis griauti stereotipus apie romų bendruomenę.

Šiemet projektą finansuoja Tautinių mažumų departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA