REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 17 d. 14:20

Vilniuje planuotas mitingas prieš NATO neįvyko

Vilnius

BNS / Fotobankas nuotr.

Valdas PryšmantasŠaltinis: BNS


292285

Šeštadienį prie Vokietijos ambasados neįvykusi planuota protesto akcija prieš Lietuvoje dislokuojamą NATO karių brigadą rodo visuomenės atsparumą dezinformacijai ir gerą tarnybų darbą, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas.

Vilmantas Vitkauskas teigia, kad visuomenė nesureagavo į klaidinančius kvietimus, o tarnybos nustatė galimus provokatorius ir buvo pasiruošusios reaguoti.

„Manyčiau, kad visuomenės suvokimas grėsmių (...) yra pakankamai aukšto lygio ir labai džiugu, kad mūsų visuomenė nesureagavo į tokias provokacijas ir ignoravo tokius klaidinančius kvietimus kažkur tai dalyvauti. Aišku, tarnybos mūsų irgi yra pakankamai profesionalios ir buvo pasiruošę, jeigu ką, reaguoti, nustatė galimus provokatorius ir taip toliau“, – šeštadienį LRT sakė V. Vitkauskas.

Protesto akcija planuota vidurdienį prie Vokietijos ambasados, jos anonse socialiniame tinkle „Facebook“ grėsme Lietuvai įvardyti į šalį atvykstantys NATO kariai, valdžia kaltinama atidavusi „mūsų teritoriją svetimiems“.

NKVC duomenimis, kvietime nurodytu laiku prie ambasados protestuotojai nepasirodė, budėjo policija.

Kaip BNS anksčiau šią savaitę teigė Vilniaus savivaldybė, renginio organizatoriai dėl leidimo nesikreipė. NKVC įspėjo, jog tai – galima provokacija.

„Tos provokacijos nepavyksta ir mūsų oponentai šitoje vietoje patyrė nesėkmę“, – sakė V. Vitkauskas.

Protesto organizatoriumi prisistato Rafalas Kowalskis, tačiau dezinformacijos analizės centro „Debunk.org“ vadovas Viktoras Daukšas sako, jog tai – vadinamoji marionetinė paskyra.REDAKCIJA REKOMENDUOJA