REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 22 d. 12:06

Vilniuje nebeliko Šnipiškių garažų, atlaisvintoje žemėje bus statomas darželis 

Vilnius

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


289773

Vilniuje, Šnipiškėse, baigti nukelti metaliniai garažai, atlaisvintoje žemėje bus statomas vaikų darželis, pirmadienį pranešė sostinės savivaldybė.

Jos duomenimis, Vilniuje, Kernavės gatvėje ant valstybinės žemės stovėjo 179 metaliniai garažai.

Jų nukėlimas vykdytas teismo sprendimu, dalyvaujant antstoliui.

„Garažų nukėlimas pajudėjo „Grindai“ nukėlus pirmuosius garažus ir įrengus patogų išvažiavimą. Tuomet sukruto ir garažų savininkai. Per du mėnesius jie išsikėlė savo garažus ir juose buvusį turtą. Artimiausiu metu „Grinda“ išveš likusias šiukšles ir baigs tvarkyti teritoriją, išlygins likusias duobes“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Atlaisvintame 63 arų valstybinės žemės sklype numatoma statyti 280 vietų lopšelį-darželį. Savivaldybės teigimu, jis šiuo metu projektuojamas.

Teritorijoje taip pat žadama įrengti sporto aikštelę, ja po darželio darbo valandų galės naudotis ir bendruomenė.

Anot savivaldybės, per trejus metus Vilniuje nukelta beveik 9400 metalinių garažų – tai yra apie 85 proc. visų tokių objektų, stovėjusių valstybinėje miesto žemėje.

Didžiausią valstybinės žemės plotą šiuo metu užima garažai Stepono Batoro gatvėje, čia jų dar yra apie 300. Vilkpėdėje Vaduvos gatvėje likę 186 metaliniai garažai, 72 nenukelti garažai dar stovi didžiuliame masyve prie A. P. Kavoliuko ir Sietyno gatvių, apie 70 garažų likę Paneriuose, prie Savanorių prospekto, 48 – Mildos gatvėje.

„Nukėlus garažus sutvarkoma aplinka, sklypuose projektuojamos žaliosios erdvės, gyventojams reikalinga infrastruktūra, tokia, kaip darželiai ir mokyklos“, – teigia savivaldybė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA