PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2017 m. Gegužės 15 d. 09:48

Vilniaus universiteto bendruomenę papildys du nauji garbės daktarai iš Prancūzijos

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2835

Antradienį, gegužės 16 d., 15 val. Vilniaus universiteto (VU) Šv. Jonų bažnyčioje vyks garbės daktaro vardų teikimo ceremonija. Šiemet VU garbės daktarais bus inauguruoti Paryžiaus Nantero universiteto profesorius Otmaras Seulas ir Lilio mokslų ir technologijų universiteto profesorė Marie-Claude Viano. Abu mokslininkai palaiko glaudžius ryšius su VU.

Prof. O. Seulas įvertintas už iškilius darbus diegiant naujus teisės dėstymo metodus, tobulinant teisės studijų programas, plėtojant atvirą lyginamąjį požiūrį į skirtingas teisės tradicijas ir kultūrų įvairovę, sprendžiant eurointegracijos ir teisės derinimo problemas. Mokslininko dėka prieš daugiau nei dešimtmetį VU pradėtos organizuoti Europos teisės vasaros mokyklos, įkurtas Prancūzijos teisės centras, įsteigtos dvikalbės bakalauro ir magistrantūros studijų programos, plėtojamos frankofoniškos iniciatyvos Teisės fakultete.

Prof. M.-C. Viano VU garbės daktaro vardu bus pagerbta už iškilius darbus tikimybių teorijos ribinių teoremų, ilgos atminties laiko eilučių modeliavimo ir statistinių išvadų srityse. Profesorės pastangomis užmegzti VU matematikų ryšiai su žymiais Prancūzijos matematikais, su kuriais bendradarbiaujant parengta daugiau kaip 50 darbų aukščiausio lygio žurnaluose ir leidiniuose. Prof. M.-C. Viano inicijavo ne tik Lietuvos ir Prancūzijos matematikų bendradarbiavimą, bet ir bendros doktorantūros tarp VU ir Prancūzijos universitetų įsteigimą.

VU garbės daktaro vardas nuo 1979 m. teikiamas iškiliems Lietuvos ir užsienio mokslininkams, visuomenės veikėjams. VU garbės daktarais yra tapę Prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis Čekijos Respublikos Prezidentas Václavas Havelas, fenomenologas Algis Mickūnas, Nobelio premijos laureatas Robertas Huberis, istorikas Svenas Ekdahlas, Islandijos politikas, ekonomistas ir diplomatas Jónas Baldvinas Hannibalssonas, Berlyno Humboldtų (Vokietija) universiteto ir Rusijos mokslų akademijos Kalbotyros studijų instituto profesorius filologas Jurijus Kuzmenko ir daugelis kitų.