REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 14 d. 08:15

Vilniaus ugdymo įstaigoje dirba VSD grėsmių ataskaitoje minėta pedagogė E. Kanaitė

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


283398

Vilniaus darželyje-mokykloje „Svaja“ trejus metus dirba anksčiau Valstybės saugumo departamento (VSD) grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimuose minėta pedagogė Ela Kanaitė, skelbia naujienų portalas „15min“.

Apie E. Kanaitės darbovietę feisbuke skelbė visuomenininkas Algis Ramanauskas.

Kaip nurodo portalas, 2015 metų VSD ataskaitoje E. Kanaitė paminėta kaip viena iš asociacijos „Pagrindinių teisių gynimo ir tyrimo centras“ steigėjų, Rusijos ambasados Vilniuje koordinuojamos Respublikinės tėvynainių tarybos narė. E. Kanaitė taip pat vadovavo Lietuvos rusų mokyklų mokytojų asociacijai.

2015 metų ir 2016 metų ataskaitose teigiama, kad E. Kanaitė savo veikla padeda užtikrinti Rusijos įtakai palankią terpę.

Pasak departamento, 2014 metais Lietuvos mokyklų rusų mokomąja kalba moksleiviai dalyvavo Rusijos finansuojamuose užsiėmimuose, propagandiniuose renginiuose. Anot VSD, tokiu būdu Rusija siekia ruošti užsienio rusakalbio jaunimo lyderius ir formuoti jai lojalią tėvynainių kartą.

Anot portalo, E. Kanaitei už nuopelnus Rusijai 2012 metais buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas įteikė apdovanojimą.

Vilniaus savivaldybė nurodė nežinojusi apie E. Kanaitės darbo vietą, dėl pasirodžiusios informacijos kreipėsi į laikinai pareigas įstaigoje einančią direktorę Viktoriją Čižauskienę.REDAKCIJA REKOMENDUOJA