REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 14 d. 10:15

Vilniaus savivaldybė kviečia istorinių pastatų savininkus teikti paraiškas paramai gauti

Vilnius

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


294794

Įpusėjus terminui, kuomet istorinių pastatų savininkai gali teikti paraiškas dėl paramos jų išorės tvarkymui, Vilniaus savivaldybė primena, kad paraiškų laukiama iki balandžio 30 dienos.

Šioje pastatų tavarkybos programoje dalyvaujantys istorinių pastatų savininkai galės sutvarkyti jų fasadus, stogus, balkonus, taip pat pasikeisti blogos būklės autentiškus medinius langus, duris ir architektūrines detales. Skelbiama, kad savivaldybė padengs nuo 60 iki 80 proc. tvarkybos darbų išlaidas.

„Gyventojai domisi šia programa. Tvarkyti ir prižiūrėti tokius pastatus vis tiek reikia, o Savivaldybė šiuo metu finansuoja didžiąją dalį tvarkybos darbų. Parama teikiama projekto, tyrimų ir ekspertizės atlikimui“, – pranešime spaudai pažymėjo Vilniaus savivaldybės Kultūros paveldo apsaugos skyriaus patarėja Jolita Noreikienė.

Nurodoma, kad avarinės būklės fasadų elementų (balkonų, lodžijų, karnizų ir kt.) tvarkybos darbai bus finansuojami 80 proc., medinė architektūra, tyrimai, projektavimas, ekspertizė – 70 proc., o kultūros paveldo objektų visame Vilniuje ir paveldo statinių kultūros paveldo vietovėse išorės tvarkybos darbai – 60 proc.

Medinių langų ir durų restauravimui ir atkūrimui kultūros paveldo vietovėse (1 kv. m langų restauracijos darbus savivaldybė padengs 900 eurų, o autentiškų durų tvarkymui numatytas iki 8 000 siekiantis finansavimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA