REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 26 d. 14:59

Vilniaus miesto savivaldybė: sostinės tarybos komisija nepritarė paminklo Pranciškonų vienuolyno kieme statyboms

Vilnius

Iškilmingas paminklo “Sausio sukilimo įamžinimas Vilniuje“ pašventinimas. ELTA / Dainius Labutis

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296135

Pranciškonų vienuolyno kieme Vilniuje iškilęs paminklas „Sausio sukilimo įamžinimas Vilniuje“ pastatytas neteisėtai, sako sostinės tarybos Istorinės atminties komisijos pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė. Ji pažymi, kad klausimą pernai nagrinėjusi jos vadovaujama komisija nepritarė paminklo statyboms ir apie tai projekto iniciatorius informavo raštu.

„Istorinės atminties komisijoje klausimas svarstytas rugpjūčio mėnesį ir, kaip ir privalome, berods per 10 darbo dienų, pareiškėjai buvo informuoti, kad Istorinės atminties komisija nepritarė paminklo statymui. Galiu patikinti, kad pareiškėjai buvo informuoti nurodytais kontaktais. Tie nurodyti kontaktai, kurie buvo siųstame pareiškime, patvirtino, kad jie mūsų nepritarimo faktą gavo ir apie tai informavo vienuolyną“, – Eltai teigė K. Šeraitė-Gogelienė.

Todėl, atkreipia dėmesį komisijos pirmininkė, galima konstatuoti, kad paminklas yra pastatytas neteisėtai.

„Jam turėjo būti suteiktas ne tik savivaldybės pritarimas, bet ir Kultūros paveldo departamentas (KPD) jos statymui turėjo pritarti, nes tai yra senamiesčio teritorija ir vieša erdvė“, – sakė Istorinės atminties komisijos pirmininkė ir pridūrė, kad dėl to, kas bus daroma toliau, sprendimą turi priimti KPD.

„Galimybių čia yra – gali būti skiriama bauda ar paskiriamas laikas susitvarkyti tuos visus leidimus, ar netgi paminklo nukėlimas. Bet čia jau spręs KPD, kokia ta nuobauda gali būti. (...) Klausimas dar tikrai neuždarytas“, – kalbėjo politikė.

Antradienį portalas lrt.lt paskelbė, kad dėmesio viešojoje erdvėje susilaukęs paminklas Pranciškonų vienuolyno kieme Vilniuje yra pastatytas nelegaliai. Kaip teigiama publikacijoje, paminklo statytojai dėl jo atsiradimo nesikreipė į KPD, nors turėjo tai padaryti. Tuo metu vienuolyno atstovai dėl statybų teigia kalbėję ir su KPD, ir su Istorinės atminties komisija, nors iš nei vienos įstaigos raštiško sutikimo negavo.

KPD Vilniaus skyriaus atstovai lrt.lt teigė, kad šiuo metu dėl paminklo vykdoma administracinė procedūra, statytojams gali grėsti bauda.REDAKCIJA REKOMENDUOJA