REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 26 d. 13:37

Vilniaus mero rinkimuose konservatoriai kelia D. Kreivio kandidatūrą

Vilnius

Žygimanto Gedvilos (Alfa.lt) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


53897

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) trečiadienį pristatė partijos kandidatą į Vilniaus miesto merus. Sostinės meru sieks tapti Seimo narys Dainius Kreivys.

Jo kandidatūra TS-LKD narių buvo atrinkta iš kitų keturių kandidatų.

Pastaruoju metu Lietuvos politinėse partijose klausimas, kas joms atstovaus tiesioginiuose sostinės mero rinkimuose, vis dažniau keliamas ir diskutuojamas.

Kaip galimas „valstiečių“ kandidatas Vilniaus mero rinkimuose viešojoje erdvėje minimas europarlamentaras ir buvęs liberalas Antanas Guoga. Politikas laido užuominas, kad susiklosčius aplinkybėms sutiktų su „valstiečių“ vėliava dalyvauti sostinės mero rinkimuose. Pretenzijų tapti „valstiečių“ kandidatu neslepia partijai priklausantis Seimo narys Tomas Tomilinas. „Valstiečių“ partija kandidatą į sostinės merus ketina rinkti per išankstinius rinkimus.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) savo atstovą į Vilniaus merus rinksis iš trijų kandidatūrų. Kaip galimi socialdemokratų kandidatai į miesto merus įvardijami dabartinis sostinės vicemeras Gintautas Paluckas, LSDP frakcijos Vilniaus miesto savivaldybės taryboje seniūnas Marius Skarupskas bei Seimo narė Rasa Budbergytė.

Būsimų Vilniaus miesto mero rinkimų klausimas dideles aistras kelia liberalų partijoje. Dabartiniam sostinės merui Remigijui Šimašiui pareiškus, kad jis 2019 m. vyksiančiuose savivaldybių tarybų ir miestų mero rinkimuose gali dalyvauti ne su partija, o steigiant nepriklausomą komitetą.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyks 2019 metų kovą.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA