REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 21 d. 12:20

Vilniaus meras: po nacionaliniu stadionu įrengti slėptuvės nebeįmanoma

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Sniegė BalčiūnaitėŠaltinis: BNS


292678

Lietuvoje galiojant prievolei visuose dideliuose naujai statomuose visuomeniniuose pastatuose įrengti priedangas, įrengti tokią slėptuvę po būsimu nacionaliniu stadionu Vilniuje nebus įmanoma, sako Vilniaus meras. Valdo Benkunsko teigimu, tai padaryti nėra nei techninių, nei teisinių galimybių.

„Reikia suprasti, kad buvo organizuotas konkursas 2017 metais. (...) Šitoje stadijoje, kai turime aktyvią rangos sutartį, nėra jokių nei techninių, nei teisinių galimybių grįžti ir pasakyti, kad jūs dar iškaskite mums po žeme slėptuvę po stadionu, po kitais objektais. Iš teisinės pusės procesai jau per toli nužengę, kad juos būtų galima atsukti“, – trečiadienį Seimo Audito komitetui aptariant projekto įgyvendinimo eigą teigė V. Benkunskas.

Socialdemokratė Rasa Budbergytė priekaištavo, kad didžiulio komplekso statyba planuojama neįvertinus slėptuvių ir priedangų poreikio: „Toks statinys – puota maro metu“.

Prieš dvejus metus įsigaliojęs Krizių valdymo ir civilinės saugos įstatymas įtvirtino prievolę suprojektuoti ir įrengti priedangas visuose naujai statomuose visuomeniniuose pastatuose, skirtuose daugiau nei šimtui žmonių, bei didesniuose nei penkių aukštų daugiabučiuose.

2023 metų pabaigoje Aplinkos ministerija paskelbė priedangoms ir slėptuvėms skirto statybos techninio reglamento projektą.

Daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu futbolo stadionu projekte, kurį ketinama įgyvendinti per dvejus metus, numatyta 15 objektų – 18 tūkst. vietų stadionas, arena, konferencijų centras, muziejus, vaikų darželis ir kiti objektai.

Vasario pradžioje buvo paskelbta, kad projektą iš jo koncesininkės – investicijų bendrovės „BaltCap“ perima Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“.

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje, šalia „Akropolio“ užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA