REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 6 d. 13:38

Vilniaus klinikinės ligoninės gydytojui už kyšininkavimą skirta 46 tūkstančių eurų baudą

Vilnius

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


294108

Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo už kyšininkavimą Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui skirta 46,4 tūkst. eurų bauda.

Bylos duomenimis, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas 2021 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais reikalavo ir už medicininių paslaugų atlikimą priėmė kyšius iš 9 pacientų.

Tyrimo duomenimis, iš viso šiuo laikotarpiu gydytojo paimtų kyšių suma siekė 1,4 tūkst. eurų. Teismas šį gydytoją pripažino kaltu dėl kyšininkavimo.

Šis apeliacinės instancijos teismo sprendimas per tris mėnesius galės būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT), trečiadienį pranešė STT.

Ikiteisminį tyrimą 2021 metų rudenį pradėjo STT Pranešimų nagrinėjimo skyrius, kai buvo gautas paciento pareiškimas apie reikalaujamą kyšį.

Tyrimo metu įtarimai dėl kyšininkavimo buvo pareikšti Vilniaus miesto klinikinės ligoninės buvusiam vadovui Narimantui Markevičiui bei dar septyniems gydytojams. Nustatyta, kad ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicininių paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų už paslaugą.

Buvęs ligoninės vadovas N. Markevičius ir dar trys gydytojai teismo baudžiamaisiais įsakymais buvo pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo. Iš viso teismo jiems skirtų baudų suma siekė 85 tūkst. eurų.

Du medikai nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą, jie į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokėjo po 1,5 tūkst. eurų.

Tai jau paskutinė teismo išnagrinėta baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA