REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2021 m. Birželio 29 d. 15:47

Vilniaus gatvė Kaune bus pradėta remontuoti liepos viduryje

Kaunas

Kaune bus atnaujinta Vilniaus gatvė. Kauno m. sav. nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


180117

Vilniaus gatvės kapitalinis remontas Kauno senamiestyje bus pradėtas liepos viduryje.

Kauno savivaldybė antradienį pranešė, kad pirmasis šios svarbios miesto gatvės tvarkymo etapas nuo  Rotušės aikštės iki požeminės pėsčiųjų perėjos prasidės liepos 12-ąją.

Planuojama išimti grindinio akmenis ir, stebint archeologams, tvarkyti požemines komunikacijas. Baigti darbus numatyta iki kitų metų vasaros.

830 metrų ilgio gatvę atnaujins rangos konkursą laimėjusi bendrovė „Autokausta“, su kuria savivaldybė pasirašė 4,6 mln. eurų vertės sutartį.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sako, kad šios svarbios arterijos dangos būklė vis prastėja, tad pokyčiai buvo būtini.

„Pokyčių sulaukusi gatvė bus patogi tiek neįgaliesiems, tiek mamoms su vežimėliais. Tai pasitarnaus ir daugybei čia įsikūrusių kavinių, jų darbuotojams bei klientams, o taip pat ir tūkstančiams turistų“, – pranešime teigia V. Matijošaitis.

Savivaldybė teigia, jog tvarkyti gatvę buvo ketinama kelerius pastaruosius metus, bet ankstesni rangos darbų konkursai strigo nesulaukus pakankamai pasiūlymų arba tiekėjams neatitikus reikalavimų.

Savivaldybė pabrėžia, kad po kelių savaičių išimami grindinio akmenys – jie priskirti prie vertingųjų senamiesčio savybių, tad jų išsaugojimui žadama skirti ypatingą dėmesį.

Pagal projektą numatyta tašytus akmenis nulyginti – nupjauti, nudeginti paviršių, sulyginti briaunas. Greta tašytų akmenų grindinio esantys šaligatviai virš jo bus pakilę vos per keletą centimetrų, tikimasi, kad tai leis patogiau judėti tiek pėstiems, tiek vežimėliams, dviračiams ar paspirtukams.

Kapitalinio remonto metu bus atnaujinti šviestuvai, suoliukai bei kiti mažosios architektūros elementai.

Atnaujinta Vilniaus gatvė susilies su, kaip teigia savivaldybė, ilgiausia pėsčiųjų gatve Rytų Europoje – Laisvės alėja. Pastaroji po atnaujinimo tapo patogesnė pėstiesiems ir dviratininkams. 

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA