REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2023 m. Balandžio 30 d. 16:31

Vienišiausi pasaulio namai, įsikūrę netikėčiausiuose pasaulio užkampiuose

Pasaulis

Flickr.com nuotr. ir Youtube.com stop kadrai.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt


264542

Nuo Škotijos aukštumų iki Islandijos pakrantės, vienišiausi pasaulio namai pasislėpę įvairiuose pasaulio kampeliuose. Visuomenėje verda diskusijos, ar atsirastų norinčiųjų taip gyventi – dauguma žmonių teigia, kad bijotų tokios izoliacijos nuo visuomenės.

Namai Škotijoje, Italijoje, Niujorke ir Islandijoje turi vieną bendrą bruožą – neįtikėtiną izoliaciją nuo likusio pasaulio. Nesvarbu, ar šie namai stovi ant uolos viršūnės, ar vandens apsuptos salos centre, jūs esate drąsūs jei pasiryžtumėte gyventi viename iš jų.

Namas Elliðae saloje

Internete jau ne vienerius metus plinta balto namo, stovinčio vienišoje saloje nuotraukos. Šis vienišius pastatytas atokiame žemės sklype į pietus nuo Islandijos.

Pasak sklandančių gandų, namą pasistatė milijardierius, kuris atokioje saloje planavo slėptis zombių apokalipsės metu. Kiti teigia, kad namą pasistatė religinis atsiskyrėlis.

Kai kurie netgi tvirtino, kad namas iš tiesų neegzistuoja, tačiau jis buvo nufotografuotas pakartotinai, o nuotraukos paplito internete.

Paaiškėjo, kad dabar šis namas visiškai apleistas. Pirmąsyk jis buvo apgyvendintas dar prieš 300 metų. Penkios ten gyvenusios šeimos kartos vertėsi žvejyba, vėgėlių medžiokle ir galvijų auginimu.

1930-aisiais paskutiniai gyventojai paliko salą, nuo tada namas liko apleistas.

Flickr.com nuotr.

Glencoe gyvenvietė Škotijoje

Škotijos aukštumos yra žinomos dėl kvapą gniaužiančių nepaliestų kraštovaizdžių.

Kilometrais besitęsiančios kalvos žavi kiekvieną lankytoją. Visi atvykėliai lieka nustebinti šios nepaprastos vietos grožio.

Visose Škotijos aukštumose yra daugiau nei keletas nuošalių objektų, tačiau nė vienas iš jų neprilygsta šiam mažam nameliui Glencoe gyvenvietėje.

Paslėptas slėnio užkampyje jis yra apsuptas didžiulių kalnų iš abiejų pusių.

Youtube.com stop kadras.

„Just Room Enough“ sala Niujorke

Koks pavadinimas – tokia ir sala, „Just Room Enough“ lietuviškai reikštų – vieno kambario užtenka, saloje yra pakankamai vietos gyventi nesušlampant kojų, tik tiek.

Namelis yra pastatytas Hubo saloje, mažiausia sala tituluojamas žemės lopinėlis stūkso Niujorke.

Šį vandeniu apsuptą žemės lopinėlį dar šeštajame dešimtmetyje įsigijo turtinga šeima, kuri ten norėjo pasistatyti atostogų namelį.

Akivaizdu, kad ši misija buvo įgyvendinta ir ant mažo žemės lopinėlio atsirado žavus vasarnamis.

Youtube.com stop kadras.

San Colombano ermitažas Italijoje

Šis neįtikėtinai atokus nekilnojamas turtas yra giliai Trento provincijos Leno slėnyje, tolimoje Italijos šiaurėje, šalia Lago di San Colombano ežero.

Izoliacija nuo pasaulio ir privatumas čia iškeliami į kitą lygį. Ermitažas specialiai sukurtas taip, kad būtų sunkiai pasiekiamas, tai vieta, skirta vienišių apmąstymams.

Pastatas iš dalies yra natūralus urvas, tačiau jis plėstas gilyn į uolą, nes kabo 120 metrų virš žemės, tiesiai slėnio skardžio viduryje.

Neįtikėtinas pastatas gyvuoja nuo 8 amžiaus, žygiai yra vienintelis būdas įvertinti jo grožį asmeniškai.

Youtube.com stop kadras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA