REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Lapkričio 19 d. 08:29

Vienintelė Lietuvoje alyvuogių aliejaus someljė L. Davletšina – apie netikėtą karjeros pasirinkimą ir žmonėms nežinomas aliejaus paslaptis

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


283857

Pasaulis pilnas neįtikėtinų karjeros permainų, o Liana Davletšina – ryškus to pavyzdys. Prieš 11 metų moteris paliko teisininkės profesiją ir nusprendė pasinerti į alyvuogių aliejaus pasaulį. O šiandien ji – vienintelė alyvuogių aliejaus someljė Lietuvoje ir gerai žinoma visame pasaulyje. Apie netikėtus gyvenimo sprendimus, keliones ir kodėl alyvuogių aliejų reikia ragauti su garsu, sužinosite jau šį sekmadienį, TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“.

Lianos kelionė prasidėjo, kai Lietuvoje gyvenantis italas Flavio ją supažindino su aukštos kokybės alyvuogių aliejumi. Nuo to momento ji pradėjo gilintis į alyvuogių aliejaus pasaulį, mokytis jo subtilybių bei dalyvauti įvairiuose čempionatuose. Liana laidoje atvirai papasakos, kaip iš tokios profesijos jai pavyksta išgyventi, ir kodėl šioje srityje dažniausiai dirba vyrai.

„Aliejaus someljė yra žmogus, kuris puikiai išmano alyvuogių aliejų: jo kilmę, gamybos būdus, veisles, savybes, defektus, derinimo su patiekalais principus“, – apie retai sutinkamą profesiją pasakos pašnekovė.

Kadangi šiandien nemažai tokių, kurie apie alyvuogių aliejaus paslaptis nori sužinoti daugiau, moteris jau daugybę metų jiems organizuoja paskaitas ir degustacijas. Liana atskleis, kokiose šalyse pagamintas aliejus praėjusiais metais buvo geriausias, o taip pat žiūrovams parodys, kaip teisingai jį ragauti.

„Lietuvoje tikrai galima įsigyti kokybiško aliejaus. Norint jį įvertinti, alyvuogių aliejų reikia uostyti ir ragauti. Kvapas turi būti malonus, gaivus, šviežias. Geriausia, kai yra naudojamos žalios, dar nesunokusios alyvuogės“, – patarimais dalinsis moteris.

Laidoje sužinosite, kaip šis produktas pranoksta įprastinį panaudojimą virtuvėje ir tampa naudingu kasdieniniame gyvenime. Taip pat Liana atskleis, kuo alyvuogių aliejus pasitarnauja sveikatai, kokias ligas padeda atremti ir kaip paprastai jis gali tapti jūsų grožio rutinos dalimi.

„Natūralus aliejus neturi alergenų, todėl jį galima tepti ant viso kūno. Taip pat su juo galima daryti kaukes plaukams, maitinti nagus. Tik labai svarbu, kad aliejus būtų tikrai kokybiškas“, – aliejaus naudas vardins Liana.

Tiesa, moteris neslėps – kai ji nusprendė pasirinkti tokią karjerą, Lianos teisininkų šeima tokiu dukros sprendimu buvo šokiruoti. Vis dėlto Liana išliko užtikrinta ir tvirtai laikėsi savo sprendimo. O dabar šeimos nariai ne tik palaiko jos veiklą, bet ir aktyviai įsitraukia į keliones po alyvuogių ūkius. Liana pripažins, kad nepažįstami žmonės, išgirdę apie netradicinį jos pomėgį, dažniausiai nustemba.

„Kiekvienas žmogus, kuris atsiranda mano gyvenime ir išgirsta, kad aliejų aš ne valgau, o geriu, iš pradžių labai nustemba. Bet po to beveik visi, matydami, koks įspūdingas yra to poveikis, paseka mano pavyzdžiu. Tai liečia ir mano antrąją pusę, todėl dabar kiekvieną rytą mes pradedame nuo šlakelio aliejaus“, – pasakos ji.

Laidoje pašnekovė atskleis ir tai, jog dažnas lietuvis alyvuoges žino tik juodas arba žalias. Tačiau iš tiesų pasaulyje yra 2700 alyvuogių veislių, kurių kiekviena pasižymi skirtingomis savybėmis.

„Kiekvieną, kuris dar neturi tos patirties, skatinu nueiti nusipirkti kokybiško alyvuogių aliejaus ir atrasti nuostabų bei platų skonių pasaulį“, – linkės Liana.

O apie tai, kodėl Liana iš Italijos sugrįžo gyventi į Lietuvą, kuris aliejus yra tinkamiausias kepimui ir kodėl alyvuogių aliejų reikia ragauti su garsu, sužinosite jau šį sekmadienį

Rubrikoje „Floristinis desertas“ – sezono įkvėpta gėlių kompozicija

Rubrika „Floristinis desertas“ žiūrovus vėl nudžiugins savo spalvingumu ir originalumu. Floristikos dizainerė Kristina Rimienė pristatys sezono įkvėptą kompoziciją, pagamintą iš egzotinių gėlių.

Šioje spalvingoje kompozicijoje išryškės strelicijos, knipofijos, anturiai, kalijos ir kitos akį traukiančios gėlės, o įvairios floristinės žalumynų rūšys suteiks dar daugiau gyvybingumo ir tekstūros.

K. Rimienei jau tapo įprasta kurti kompozicijas, kurios yra tvarios. Šis kartas – ne išimtis. Tam, kad konstrukcija būtų stabili, vedėja panaudos floristinę juostelę, iš kurios pasigamins specialų tinklelį, ant kurio bus sluoksniuojami augalai.

„Panaudodami tinklelį, mes galime kreipti lapų kryptį ir ieškoti tam tikrų pozicijų, kad kompozicija augtų ir įgytų pusmėnulio formą. Kuo daugiau žalumos, tuo lengviau išgauti norimą formą“, – praktiškais floristikos patarimais dalinsis Kristina.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais, 10 val. ryto tik per TV3!REDAKCIJA REKOMENDUOJA