REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2017 m. Liepos 6 d. 11:00

Vieningą „Tautišką giesmę“ ant Dubingių piliakalnio pradės A. Mamontovas

Utena

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8701

Liepos 6-ąją, ketvirtadienį, ant Dubingių piliakalnio vykstančio įspūdingo renginio metu bus duotas oficialus startas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio šventei.

Ant Dubingių piliakalnio Molėtų rajone vyksiančiame renginyje bus galima išgirsti Nedos Malūnavičiūtės, Olego Ditkovskio, Kosto Smorigino, Petro Vyšniausko, Sauliaus Petreikio, Rūtos Ščiogolevaitės ir daugybės kitų žymių atlikėjų moderniai atliekamas patriotines dainas.

Laukiant vieningo „Tautiškos giesmės“ giedojimo, žiūrovai vaizdo sąšaukose galės išvysti, kaip šventinei akimirkai ruošiamasi ant kitų Lietuvos piliakalnių. Lygiai 21.00 val. dainininkas Andrius Mamontovas duos pirmąjį toną vieningai Lietuvos himno giesmei. Renginį ves žurnalistas ir visuomenės veikėjas Andrius Tapinas.

„Džiaugiuosi, kad man jau antrus metus iš eilės tenka garbė vesti centrinį „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ renginį. Mano galva, tai viena tų pilietinių iniciatyvų, kurios parodo, kad mes, lietuviai, mokame ir galime būti vieningi, džiaugtis ir didžiuotis savo valstybe ir originaliai švęsti jai svarbias progas. Svarbu ir tai, kad būtent pilietinė, mūsų pačių puoselėta ir užauginta iniciatyva duos startą valstybės atkūrimo 100-mečiui“, - sakė A. Tapinas.

Dubingių piliakalnis pagrindinio renginio vieta pasirinktas ne tik dėl savo dydžio, tačiau ir dėl reikšmės Lietuvos istorijai. Šioje vietovėje XVI a. gyveno Lietuvos valstybingumą ne kartą gynusi Radvilų giminė. Prieš keletą metų būtent Dubingių piliavietėje buvo atrasti ir vienų iškiliausių šios giminės atstovų palaikai.

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“ gimė prieš devynerius metus, kai „Tūkstantmečio odisėjos“ metu buriuotojai jachta „Ambersail“ apsuko Žemės rutulį ir, aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, pakvietė visus tautiečius švęsti Lietuvos vardo tūkstantmetį visiems vieningai vienu metu giedant Lietuvos himną. Ši iniciatyva, palaikoma pilietiškų žmonių, organizacijų ir aktyvių bendruomenių, jau tapo mūsų laikų tradicija ir neatsiejama Lietuvos identiteto dalimi.

Kadangi 2017 metai paskelbti ir Lietuvos piliakalnių metais, „Tautiška giesmė“ šiemet bus giedama nuo 100 valstybei svarbių piliakalnių, taip kartu simboliškai pažymint ir Valstybės atkūrimo 100-mečio pradžią.

Visus 100 piliakalnių, nuo kurių šiais metais bus giedama „Tautiška giesmė“, galima rasti sužymėtus specialiame žemėlapyje, esančiame iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ tinklapyje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA