REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Liepos 18 d. 16:11

Vienam iš kandidatų atsiėmus kandidatūrą sustojo aplinkosaugininkų vadovo konkursas

Vilnius

Aplinkos ministerijos nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


182047

Vienam iš dviejų Valstybės tarnybos departamento atrinktų kandidatų atsiėmus kandidatūrą sustojo Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus konkursas.

„Konkurso procesas sustojo, vienas kandidatas atsiėmė savo kandidatūrą, dėl to negalime tęsti proceso“, – BNS penktadienį informavo aplinkos ministro atstovas spaudai Marijus Gailius.

Jo teigimu, gali būti, kad aplinkos ministro vertinimui bus teikiama trečioji eilėje buvusi kandidatūra.

„Buvo pateikti du kandidatai, kurie gavo aukščiausią balą, vienas atsiėmė kandidatūrą, vadinasi, kad kažkuris kitas eilėje gali būti teikiamas, bet tai jau Valstybės tarnybos departamento sprendimas“, – teigė ministro atstovas.

Jis taip pat sakė neturintis informacijos, kodėl vienas iš kandidatų atsiėmė savo kandidatūrą.

Konkursas į aplinkosaugininkų vadovo  pareigas paskelbtas balandžio viduryje – netrukus po to, kai aplinkos ministras Simonas Gentvilas atleido nuo 2020 metų rugpjūčio vidurio departamentui vadovavusią Olgą Vėbrienę.

Ji atleista, nes neturėjo būtinos dvejų metų vadovaujamojo darbo patirties. O. Vėbrienė atleidimą žadėjo skųsti teismui.

S. Gentvilui praėjusių metų pabaigoje tapus aplinkos ministru netrukus tarp jo ir O. Vėbrienės kilo nesutarimų – trintis atsirado, kai ši nušalino aplinkosaugininką, per atostogas ministrui pranešusį apie praėjusių metų pabaigoje Būtingės terminale išsiliejusią naftą.

Ministras savo ruožtu tvirtino sulaukiantis neproporcingai daug departamento darbuotojų skundų ir pats pradėjo tarnybinį patikrinimą, ar teisėtai nuo pareigų buvo nušalintas minėtas aplinkosaugininkas. S. Gentvilas taip pat kėlė klausimą dėl kadrų politikos departamente, įkurtų vadovaujamų pareigybių.

Šiuo metu laikinai Aplinkos apsaugos departamentui vadovauja Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos politikos įgyvendinimo koordinavimo grupės vadovas Raimondas Sakalauskas.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA