REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 4 d. 17:44

Vidurnaktį įsigalios agitacijos draudimas savivaldos rinkimuose

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


260722

Vidurnaktį savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose įsigalioja agitacijos draudimas, kurio privaloma laikytis iki balsavimo pabaigos sekmadienį vakare.

Rinkimų kodeksas numato, kad agitacijos draudimo laikotarpis prasideda likus septynioms valandoms iki balsavimo pradžios, tad galios nuo sekmadienio vidurnakčio iki 20 valandos.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atkreipia dėmesį, kad įsigaliojus naujam Rinkimų kodeksui agitacijos rinkimų draudimo laikotarpis sutrumpėjo, ankstesniuose rinkimuose jis įsigaliodavo naktį į šeštadienį.

Agitacijos draudimo išimtys taikomos išorinei politinei reklamai, kuri iškabinta ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki draudimo ir ne arčiau kaip 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame vyksta balsavimas. Arčiau nei 50 metrų iki balsavimo patalpos esantys stendai, tentai, plakatai turi būti pašalinti.

VRK primena, kad rinkėjai gali neatlygintinai skelbti įrašus, kurie nelaikomi rinkimų agitacija: publikuoti socialiniuose tinkluose, kad ruošiasi balsuoti, kviečia balsuoti kitus arba jau pabalsavo, tačiau neturėtų skelbti agitacinių įrašų, taip pat jais dalinti, komentuoti ar atlikti kitus veiksmus, kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu, partija, politiniu komitetu.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičiau paskelbimas ir kita informacija, kuria nėra raginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Taip pat VRK pranešė, kad dėl kibernetinio saugumo nuo šeštadienio 20 val. iki pirmadienio portale „Rinkėjo puslapis" nebus teikiamos viešosios ir administracinės elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams.

Savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai vyksta sekmadienį. Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų.

Rinkėjų sąrašuose įrašyta beveik 2,39 mln. rinkėjų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA