REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Lapkričio 25 d. 10:21

Vidaus reikalų ministerija nutraukia bendradarbiavimą su Baltarusijos VRM

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


252182

Vidaus reikalų ministerija (VRM) penktadienį pranešė nutraukianti bendradarbiavimo susitarimą su Baltarusijos VRM.

Pasak jos, 1993-iaisiais pasirašytas dvišalis susitarimas numatė bendradarbiavimą ministerijų valdymo srityse.

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, praktinis susitarimo įgyvendinimas nevyksta nuo 2020-aisiais įvykusių „nesąžiningų prezidento rinkimų“ Baltarusijoje.

„Lietuva nemato galimybių bendradarbiauti su priešiškais režimais. Baltarusija, būdama artima Kremliaus režimo sąjungininkė, prieš Lietuvą tęsianti hibridinę ataką ir savo pareigūnų rankomis stumdama neteisėtus migrantus į mūsų šalį, negali būti ir nebus Lietuvos partnerė nei vidaus reikalų, nei kitose srityse“, – pranešime sakė A. Bilotaitė.

Ministerija taip pat informavo, kad Lietuva nuo Nepriklausomybės atgavimo pradžios su Baltarusija yra pasirašiusi įvairių dvišalių susitarimų dėl bendradarbiavimo atitinkamose Vidaus reikalų ministerijos valdymo srityse, kurių nutraukimui reikalingas Vyriausybės sprendimas, taip pat pasirašyti ir keli tarpžinybiniai susitarimai.

Lietuva šiuo metu yra sustabdžiusi ir Europos Komisijos finansuojamų bendradarbiavimo per sieną programų su Baltarusija ir Rusija vykdymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA