Sveikata | 7 MIN.

Vidaus ligų gydytojui aplinkybės lėmė gydyti sergančiuosius COVID-19 liga

anonymous anonymous
2021 m. rugsėjo 28 d. 11:40
6152d484d1910.JPG

Kaip ir viso pasaulio medikams, taip ir Respublikinės Šiaulių ligoninės vidaus ligų gydytojui Augustinui Jokšui, neteko mokytis gydyti sergančiųjų COVID-19infekcija. Daugiau nei metus, nuo antrosios bangos protrūkio, tenka dirbti Infekcinių ligų skyriuje, tačiau tikrajai infektologijai šis darbas neprilygsta – nėra ligų įvairovės. Dėl vienintelės, tačiau klastingos ir pavojingos ligos gydantis pacientus gydytojas iki šiol negali įprasti nei prie dažnai matomų netekčių, nei prie gyvenimo kokybę pažeidžiančių komplikacijų. Įprato tik prie vieno – pradžioje labai varginusios aprangos ir nuo akinių ir kaukės liekančių įspaudų veide.

Tėvų noras pasiteisino

Už tai, kad šiandien dirba gydytoju ir puikiai jaučiasi „savo rogėse“ Respublikinės Šiaulių ligoninės vidaus ligų gydytojas Augustinas Jokšas dėkingas tėvams. Mokydamasis Skuodo anuometinės Bartuvos vidurinės mokyklos 10-oje klasėje dar nežinojo, kuo norėtų būti. Puikiai besimokančiam sūnui tėvai patarė rinktis gydytojo profesiją ir jis ne tik pritarė tėvų pasiūlymui, bet, įgiję mokyklos baigimo atestatą, pasuko į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą Kaune.

Medicinos studijos būsimajam gydytojui patiko ir nei karto neteko gailėtis, pasirinkus šią profesiją. „Ar rinkčiausi antrą kartą tą pačią specialybę - nežinau, bet kitos, atsarginės specialybės, niekada nebuvo. Neįgyvendintų laisvalaikio pomėgių yra mintyse, gal jie ir bus įgyvendinti, bet profesija jau netaps“, - sako gydytojas A. Jokšas.

Baigęs bendrąją mediciną ir 2016 metais įstojęs į vidaus ligų rezidentūrą, Augustinas trejus metus rezidentūrą atliko Kauno klinikose. Po metų nusprendė įsidarbinti Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, kur atvykdavo budėti. Patiko jaunam gydytojui darbas šioje ligoninėje ir nusprendė paskutiniuosius, 2019-uosius rezidentūros metus, dirbti ligoninės Vidaus ligų skyriuje. Čia planavo ir likti, gavęs gydytojo diplomą. „Buvo žinoma aplinka, žinomi žmonės ir norėjosi čia dirbti“, - sako gydytojas.

Šis planas liko neįgyvendintas. Metus ir du mėnesius teko dirbti rezidentūroje pagal specialybę. Išėjęs atostogų A. Jokšas neįtarė, kad grįžęs į savo darbo vietą nebepateks.

Pirmųjų pacientų – labai daug

Dar atostogaujant šalyje prasidėjo COVID-19 infekcijos protrūkis - įsisiūbavo antroji banga. Grįžusiam iš atostogų Augustinui buvo pasiūlyta dirbti Infekcinių ligų skyriuje. Jau pirmą dieną skyrius buvo pilnas sergančiųjų, tad gydytojas net negali pasakyti, koks buvo jo pirmas pacientas ir kaip jis jautėsi – pacientų vienu metu buvo daug.

Šiame skyriuje teko dirbti kelis mėnesius, iš jo buvo įdarbintas izoliaciniame skyriuje, kur taip pat praėjo keli mėnesiai. Paskutinius rezidentūros mėnesius vėl buvo grąžintas į Infekcinių ligų skyrių. Taip būsimasis vidaus ligų skyriaus gydytojas neplanuotai specializavosi vienos infekcinės ligos gydyme ir, apsigynęs diplominį darbą, vėl grįžo į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Šį kartą jaunas specialistas dirbti vidaus ligų gydytojų paskirtas į Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Pulmonologijos skyrių, kur stigo gydytojų. Pastiprinimas labai pradžiugino klinikos vadovės pareigas laikinai einančią gydytoją pulmonologę Astą Žaliukienę.

Džiaugsmas truko neilgai – ėmė kilti trečioji COVID-19 infekcijos banga ir skyrius vėl buvo uždarytas. Tuberkuliozės ligų skyriuje, kurios pacientai iškelti į Psichiatrijos kliniką, vėl įkurtas Infekcinių ligų skyrius, kuriame ir įdarbintas neseniai gydytojo diplomą gavęs gydytojas Augustinas Jokšas.

„Darbą infekcinių ligų skyriuje reikėjo rinktis ne dėl noro – tokios susiklostė aplinkybės, niekas negalėjo numatyti ir žinoti, kad taip bus“, - sako gydytojas Augustinas.

Gydymas standartinis

Dirbant Infekcinių ligų skyriuje tenka gydyti tik vieną ligą – COVID-19. Kai nėra infekcinių ligų įvairovės ir tikros infektologijos gydytojas nelabai jaučia. Juolab, kad anksčiau ar vėliau pandemija praeis, ir, tikėtina, kad gyvenimas grįš į įprastas vėžes.

Pasak A. Jokšo, COVID-19 infekcijos gydymas yra standartinis. Pirmiausia pacientui skiriami antikoaguliantai, saugantys nuo krešulių susidarymo, nes pacientams dažnai susidaro trombozės ir embolijos. Sergantiems vidutine ir sunkia forma ir kai nustatoma antrinė bakterinė pneumonija, dažnai skiriami antibiotikai. Sunkios būklės ligoniams, kai nustatomas ryškus kvėpavimo funkcijos nepakankamumas, skiriami gliukokortikoidai. Kai kuriems pacientams, atitinkantiems brangaus ir efektyvaus vaisto skyrimo kriterijus, skiriamas specifinis gydymas remdesiviru – antivirusiniu vaistu. Skiriamas pacientams ir deguonis, kurio būtinumas nustatomas, matuojant kraujo saturaciją. Ir tokių pacientų, kuriems skiriamas deguonis, daugiau negu pusė. Medikas sako, kad dauguma pasveiksta, tačiau balse optimizmo nedaug, nes yra ir nepasveikusių.

Ypač jauną gydytoją slegia netikėtos pacientų mirtys, kai to visai nesitikima. Sunkiausia matyti, kaip pacientas akyse blogėja kiekvieną dieną, kiekvieną minutę. Kartais dienos bėgyje žmogus silpsta ir gydytojas puikiai žino, kad jis ir toliau blogės, nes jau viskas padaryta ir nieko daugiau žmogui nebegali padėti. Dauguma tarp išeinančiųjų į Anapilį – vyresnio amžiaus pacientai, bet yra ir jaunesnių. Pastarieji, kai diagnozuotas sunkus kvėpavimo nepakankamumas, visada kelia didžiausią nerimą, nes niekas nenori, kad jaunas žmogus išeitų.

Augustinas Jokšas sako, kad liga labai klastinga, netgi jauną ir ištvermingą žmogų gali užklupti sunki ligos forma, ir ne vienas jaunas žmogus, nesulaukęs ir keturiasdešimties, išvyko iš skyriaus, diagnozavus sunkias komplikacijas: kvėpavimo nepakankamumą, dėl kurio teks gyventi su deguonies aparatu. Kitam lieka fizinio krūvio netoleravimas, dėl kurio žmogus greitai dūsta. Nors vizualiai jis niekuo nepasikeitęs ir nesiskiria iš kitų, tačiau gyvenimo kokybė labai prastėja.

Paprašytas papasakoti keletą išskirtinių atvejų, gydytojas atsisako. „Dirbdamas Infekcinių ligų skyriuje matau pacientus tik pačioje ūmiausioje ligos fazėje. Sunkesnės būklės gydytojui įdomesnės profesiniu požiūriu, tačiau apie tai pasakoti be paciento leidimo neturiu moralinės teisės“, - sako gydytojas. Juolab, kad niekad neteko sutikti buvusio sunkios būklės paciento ir jis nežino, kaip atsistato jo dėl persirgtos infekcijos prarastos jėgos.

Gali apie ligą gydytojas kalbėti ir iš savo patirties, nes teko pajusti COVID-19 ligos poveikį. Galėdamas matyti kaip kenčia sergantieji, gydomi ligoninėje, džiaugiasi, kad virusą įveikė lengvai.

Gydytojai susivienijo

Pacientų, sergančių COVID-19 ir gydomu Infekcinių ligų skyriuje lankymas yra itin ribojamas. Artimieji ryšį su jais palaiko telefonu. Kai paciento būklė blogėja ir artimieji nebegali jam paskambinti ir pasikalbėti, gydytojas turi apibūdinti situaciją artimiesiems. Ir tai – bene sunkiausia gydytojui skirta pareiga, nes dauguma artimųjų nesusitaiko su skaudžia realybe, netiki gydytojo žodžiais, nori patys pamatyti artimąjį. „Tuomet būna visko: ir pretenzijų, ir ašarų, žmonės ieško kaltų ir kaltininku tampa pirmas sutiktas medikas“, - dalinasi skaudžiais išgyvenimais gydytojas A. Jokšas.

Pacientų lankytojų, netekusių artimųjų, skausmas ilgam lieka gydytojo širdyje, pakeisdamas ir jo jausmus, išgyvenimus. Daug ko nebūtų tekę patirti, jei ne ši pandemija. Ypač gydytojams, kurių

gyvenimai ir planai, profesinės ambicijos liko nesvarbios. Teko susitelkti ir stoti prieš sunkiai įveikiamą virusą. Gydytojas prisiminė metų pradžioje kilusią bangą, kai prieš infekciją petys petin stojo ne tik infektologai, bet ir vidaus ligų gydytojai, ausų, nosies, gerklės ligų specialistai, nefrologai toksikologai, neurologai, jaunieji kardiologai.

Anuomet, prisimena, dideliu sunkumu buvo apranga, kuria vilkėdamas gydytojas turi išbūti dvi-tris valandas. Dabar apranga jokio diskomforto nebesukelia ir dėmesio niekas nebeskiria ant nosies ir skruostų įsirėžiančios žymėms nuo akinių ir kaukės. Problemų iškyla tik tada, kai, būdamas gydytojų kabinete, sužino, kad reikalinga skubi pagalba ir turi skubiai rengtis ir skubėti į skyrių.

Augustinas džiaugiasi, kad dirbti tenka su pozityviai nusiteikusia komanda, geranoriškoje aplinkoje, kai medikai stengiasi padėti vieni kitiems. Buvo laikas, kai vyresnieji kolegos jam tiesė pagalbos ranką, dabar jau pats Augustinas gali patarti naujai į skyrių atėjusiam dirbti kolegai. Ši liga – tarsi nutiesė nematomus saitus tarp įvairių specialybių gydytojų, bendravimas tapo artimesnis, kurio dėka plečiasi pažintys ir patirtys.


Šiauliai
Gautos nuorodos paspaudimas šiaulietei kainavo brangiai: sukčiai ištuštino sąskaitą
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasitinkant 2026-uosius metus, šalyje įsivyraus žemiškesni orai, sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė. Jos teigimu, artimiausiomis dienomis daug kur snigs, pūs stiprus šiaurės vakarų vėjas, kai kur gali kilti pūga.
Gamta | 4 MIN.
0
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Iranui naujais smūgiais ir pareiškė, kad islamistų grupuotei „Hamas“ teks „velniškai susimokėti“, jei ji Gazos Ruože nenusiginkluos, pirmadienį kartu su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu pristatydamas vieningą frontą.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Ispanija Lietuvoje dislokavo antidronines sistemas „Crow“. Šios sistemos skirtos aptikti, stebėti ir neutralizuoti bepiločius orlaivius, galinčius kelti grėsmę kariniams vienetams ir infrastruktūrai.
Aktualijos | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Lietuva | 4 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino Iranui naujais smūgiais ir pareiškė, kad islamistų grupuotei „Hamas“ teks „velniškai susimokėti“, jei ji Gazos Ruože nenusiginkluos, pirmadienį kartu su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu pristatydamas vieningą frontą.
Pasaulis | 4 MIN.
0
Buvęs pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas Anthony Joshua pirmadienį pateko į avariją Nigerijos greitkelyje ir buvo sužeistas. Per šią avariją du žmonės žuvo. Apie tai žiniasklaidai pranešė jo atstovas ir šaltinis Nigerijos policijoje.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Teismui pateiktuose naujausiuose prokuratūros civiliniuose ieškiniuose iš Šiaulių ir Panevėžio miestų, Prienų ir Ignalinos rajonų, Visagino ir Marijampolės savivaldybių tarybų narių prašoma priteisti galimai nepagrįstai jiems išmokėtas išmokas.
Kriminalai | 8 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Nauji metai – atsinaujinusi ir TV3 žiniasklaidos grupė. Jau nuo šio sekmadienio, sausio 4 d., į TV eterį įsiverš naujas, visame pasaulyje garsus projektas – „Red Bull Dance Your Style“. Tai – šokių kovos, kurios pakeis viską, ką apie judesį žinojote iki šiol. O svarbiausia užduotis šokėjams – gebėti improvizuoti pagal bet kokią muziką! Šokių aikštelė jau kaista, o šiandien atskleidžiami ir naujo projekto vedėjai.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
2025-ieji šiems penkiems Zodiako ženklams buvo finansiškai sudėtingi. Pinigų srautai svyravo, planai strigo ilgiau nei tikėtasi, o nuolatinis poreikis „išlikti paviršiuje“ vertė priimti sprendimus, kuriais ne visada buvote patenkinti.
Horoskopai | 4 MIN.
5

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0