REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Liepos 7 d. 12:02

Vicemeras ir per pusšimtis socialdemokratų traukiasi iš partijos gretų

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


8775

Beveik 70 socialdemokratų Šiauliuose priėmė sprendimą trauktis iš LSDP. Pasirašytame pareiškime teigiama, kad skyriaus narių susiskaldymas, narių supriešinimas bei vadovybės negebėjimas adekvačiai vertinti susidrausią situaciją šiandien juos verčia priimti ryžtingus sprendimus – išstoti iš LSDP.

„Deja diskusija, dialogas kaip bendravimo forma, pastaraisiais metais LSDP Šiaulių skyriuje neberanda vietos. Kitokią nuomonę turintys ir jos reikšti nebijantys partiečiai yra atstumiami, dedamos pastangos juos šalinti iš partijos. Praktikoje pastebime, kad bendrų nuostatų ar į skandalus įsitraukusių bičiulių vertinimas bei taisyklių taikymas turi selektyvių apraiškų su kuriomis nebegalime taikstytis“, teigia jau buvęs socialdemokratas, Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento direktorius Deividas Petrolevičius.

Partiją paliekantys nariai teigia, kad jie išeina, bet neišsiskirsto, o liekantiems, kurių tarpe yra dalis puikių, iniciatyvių ir vertybėmis besivadovaujančių asmenų linki kantrybės ir stiprybės siekiant, kad LSDP Šiauliuose iš tikro taptų žmonių interesus atstovaujančia partija bei pakeisti „nepakeičiamuosius“ lyderius.

Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius sako: „Nenorime būti dar vieni „gelbėtojai“, tiesiog norime būti aktyvus ir atsakingi savo miesto ir šalies piliečiai, patys kuriantys savo krašto gerovę. Liekame viena komanda, kuri ir toliau aktyviai dalyvaus miesto ir šalies visuomeniniame gyvenime, siūlys problemų sprendimo būdus, toliau vadovausis pamatinėmis kairiosiomis vertybėmis – solidarumu, laisve ir lygybe.“

Pilnas LSDP paliekančių narių pareiškimo tekstas pridedamas:

"Daugelis iš mūsų stojome į Lietuvos socialdemokratų partiją vedini įsitikinimų ir kairiųjų politinių partijų propaguojamų vertybių – solidarumo, socialinio teisingumo, laisvės ir lygybės, kurios pasiekiamos per demokratinius procesus. Demokratijoje – sprendimai priimami daugumos, tačiau tik tikroje diskusijoje ir gerbiant oponuojančių ar kitokį mąstymą turinčių nuomonę, atsižvelgiant į jų argumentus.

Deja diskusija, dialogas kaip bendravimo forma, pastaraisiais metais LSDP Šiaulių skyriuje neberanda vietos. Kitokią nuomonę turintys ir jos reikšti nebijantys partiečiai yra atstumiami, dedamos pastangos juos šalinti iš partijos. Praktikoje pastebime, kad bendrų nuostatų ar į skandalus įsitraukusių bičiulių vertinimas bei taisyklių taikymas turi selektyvių apraiškų su kuriomis nebegalime taikstytis.

Esant konfliktui nebūna kalta tik viena pusė. Prisiimame dalį atsakomybės, kad ne pavyko rasti daugiau laiko įsiklausyti, suprasti ar įtikinti. LSDP Šiaulių skyriuje lieka dalis puikių, iniciatyvių ir vertybėmis besivadovaujančių asmenų, kuriems linkime kantrybės ir stiprybės siekiant, kad LSDP iš tikro taptų žmonių interesus atstovaujančia partija, pakeisiančių „nepakeičiamuosius“ lyderius.

Skyriaus narių susiskaldymas, narių supriešinimas bei vadovybės negebėjimas adekvačiai vertinti susidrausią situaciją šiandien mus verčia priimti ryžtingus sprendimus. Vadovaujantis LSDP statuto 10.6 punkto normomis išstojame iš LSDP.

Išeiname, bet neišsiskirstome. Liekame viena komanda, kuri ir toliau aktyviai dalyvaus miesto ir šalies visuomeniniame gyvenime, siūlys problemų sprendimo būdus, toliau vadovausis pamatinėmis kairiosiomis vertybėmis – solidarumu, laisve ir lygybe."REDAKCIJA REKOMENDUOJA