REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2024 m. Balandžio 13 d. 14:52

Vestuvių planuotoja L. Vagonė atskleidė, kokios klaidos gali akimirksniu sugriauti jaunavedžių šventę

Lietuva

Freepik.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Pranešimas spaudai


297467

Lietuvoje kasmet susituokia apie 16 tūkst. porų ir bene visos jos trokšta susikurti gražią ir įsimintiną vestuvinę šventę. Nors tai yra nemenkas iššūkis, naujoje Aurimo Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje vestuvių planuotoja Laura Vagonė atskleidžia keletą gudrybių, kurios padės jaunavedžiams išvengti didžiausių vestuvių šventėse daromų klaidų. Neseniai daug kam netikėtai Kambodžoje susituokusi L. Vagonė taip pat papasakojo, kaip atrodys draugams planuojama jos pačios vestuvių šventė, kuri vyks Italijoje.

Pasirūpinkite šventine atmosfera

Pasibaigus jautriai vestuvių ceremonijai, prasideda pirmoji sutuoktinių šventė. Dažna klaida, kurią daro vestuves organizuojanti įsimylėjėlių pora, yra sprendimas kurti pernelyg intensyvų šventės scenarijų. Begalė veiklų, skirtingos lokacijos, nesibaigiančios vestuvių vedėjo užduotys – visa tai tiek svečius, tiek pačią porą neretai išvargina.

„Viduryje nakties, kai svečiai jau įsilinksminę, išgėrę nerekomenduočiau žmonių dėmesį užlaikyti ilgiau nei dešimt minučių, apskritai, kuo daugiau suaugę žmonės yra vaikomi, tuo jie po truputį tampa piktesni. Reikia logiškai sudėlioti tam tikrus akcentus ir tiesiog leisti svečiams natūraliai, be priverstinių veiklų švęsti“, – akcentuoja vestuvių planuotoja L. Vagonė.

Pasak vestuvių planuotojos, net ir prabangiausios vestuvės su idealia šventės programa gali akimirksniu virsti katastrofa, jeigu pora bus susipykusi ar jaunieji patys neįsitrauks į savo suplanuotą šventę.

„Jaunuosius planavimo procese „apdoroju“ ir sakau, kad visi elgsis taip, kaip jūs elgsitės. Jeigu jūs sėdėsite pakampėje dėl kažko susipykę, susiraukę, viskas – tu gali būti užsakęs ir Donatą Montvydą, ir dronus, ir Rytį Ciciną ar dar moterį-gyvatę, kad ji iššoktų iš torto, bet šventės nebus“, – tikina šimtus prabangių vestuvių suorganizavusi vestuvių planuotoja.

O apžvelgdama aprangos kodo tendencijas, L. Vagonė pastebi, kad esmine svečių įvaizdžio detale dažnai tampa praktiška, klasikinė ir visiškai nepavaldi laikui spalva – juoda. Vestuvių planuotojos teigimu, juodo aprangos kodo idėja Lietuvos rinkoje akivaizdžiai dominuoja net dvejus metus iš eilės.

„Tikrai gana daug porų nori, kad svečiai rengtųsi juodai. Tada jie atrodo pasitempę, stilingi ir tikrai labai gražiai atrodo nuotraukose bei vaizdo įrašuose“, – sprendimą vestuvių šventėse rengtis tamsia spalva paaiškina vestuvių planuotoja.

Įvertinkite viešbučio kambario dydį

Pasak L. Vagonės, pasiruošimas didžiajai vestuvių ceremonijai beveik visada vyksta viešbučio ar apartamentų kambaryje ir būtent dėl šios priežasties jauniesiems rekomenduojama atkreipti dėmesį į būsimo viešbučio kambario dydį – jeigu jis erdvus, tuomet sunkumų nepatirsite.

„Pasiruošime dažniausiai dalyvauja makiažo ir šukuosenų meistrė, atvažiuoja du fotografai ir du videografai, kartu ruošiasi sesė, mama – žiūrėk, jau visa minia. Žmonių tikrai būna pakankamai daug, todėl manau, kad kambario dydis yra net svarbesnis už jo estetinį įvaizdį“, – tikina vestuvių planuotoja.

Ankstyvas atvykimas į viešbučio kambarį – dar viena svarbi detalė, kurią reikėtų iš anksto suderinti su viešbučio personalu. „Jeigu su viešbučiu nesusitarsite, kad jus įleistų anksčiau, tuomet jums reikėtų apsigyventi jau iš vakaro“, – tinklalaidėje „Kamantinėjimai“ kalbėjo L. Vagonė.

Idealus laikas vestuvėms – vasaros pradžia

Vestuvių sezonas prasideda vasarą, tačiau delsiantys susituokti sezono pradžioje neretai susiduria su keliomis kliūtimis. Pavyzdžiui, rugpjūčio mėnesį santuokos įžadus priimančios poros savo šventės nuotraukų ir filmukų laukia kur kas ilgiau nei tos, kurios tuokiasi birželį.

„Jeigu norite gauti greičiau, susimokate dar tūkstantį eurų ir tada nuotraukas jums paruošia per dvi savaites. Apskritai vestuves geriausia švęsti pirmoje vasaros pusėje, kitaip tariant, vestuvių sezono pradžioje, kai visi paslaugų tiekėjai dar nebūna pervargę nuo įtempto darbų maratono“, – pataria L. Vagonė.

Jeigu vestuves planuojate surengti užsienyje, populiariausi taškai žemėlapyje yra Ispanija, Prancūzija ir Italija – šalys, kurios saule ir šiluma lepina ne tik vasarą. Būsimus sutuoktinius L. Vagonė taip pat skatina įvertinti mažiau populiarų, tačiau jaunavedžių dėmesio taip pat vertą Italijos kraštą – šalies pietryčiuose esantį Apulijos regioną.

„Tokio dydžio alyvmedžių nesu mačiusi jokioje kitoje pasaulio vietoje“, – Apulijos regiono gamta žavisi L. Vagonė.

Pokalbio su laidos „Kamantinėjimai“ autoriumi A. Kamantausku metu L. Vagonė užsiminė ir apie kitų metų gegužę planuojamas savo vestuves, tačiau sumontavus laidą paaiškėjo, kad vestuvės jau įvyko – L. Vagonė su savo mylimuoju neseniai spontaniškai susituokė Kambodžoje. Vis dėlto bendru L. Vagonės ir jos mylimojo sutarimu, draugams skirta simbolinė vestuvių šventė dar įvyks Italijoje. Ji bus smagi, tačiau gana kukli – dalyvaus apie 40 svečių.

„Darysime labai paprastai – žiedų apsikeitimo ceremonija, nes jos neturėjome Kambodžoje, ilgas, bendras stalas, itališka vakarienė, daug vyno, daug maisto. Pasikviesime tradicinius italų muzikantus, gal Juozas Statkevičius pasiųs suknelę, jau esame su juo apie tai šnekėję. Pasiimsime profesionalią fotografę ir videografą, kad būtų, ką atsiminti, bet dvi valandas trunkančios fotosesijos tikrai nedarysime. Bus paprastai ir, tikėtina, nešvęsime iki paryčių“, – šypsosi L. Vagonė.REDAKCIJA REKOMENDUOJA