REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2018 m. Rugpjūčio 15 d. 16:36

„Velomaratonas“ artėja: iki didžiausios dviračių fiestos liko tik 3 dienos

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


48727

Devintąjį kartą rengiama masiškiausia dviračių šventė rugpjūčio 19 dieną prie starto linijos tradiciškai sukvies daugiatūkstantinę entuziastų bendruomenę iš visos Lietuvos. Renginio dalyviai sostinės gatvėmis tradiciškai judės ne vien mindami pedalus, bet ir riedlėntėmis, riedučiais bei paspirtukais.

Pradedantieji, mėgėjai, profesionalai - nuo pačių mažiausiųjų iki senjorų - visi ekologiškam ir žmogaus jėga varomam transportui neabejingi entuziastai priešpaskutinį vasaros sekmadienį vėl praleis ypatingai. Su rekordiniu kiekiu registracijų per parą startavęs „Velomaratonas“ Vilniaus Nepriklausomybės aikštėje laukia daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

„Per devynerius metus subūrėme išties milžinišką dviratininkų bendruomenę, kuri smarkiai pasikeitė. Išaugo kultūra, sąmoningumas ir atsakomybė. Ypatingai džiaugiamės, kad „Velomaratono“ paskatinti dviratininkai įsigijo dešimtis tūkstančių šalmų ir kasdien gatvėmis rieda saugiau. Artėja ta ypatinga diena, kuomet vėl susitiksime tikrame dviračių festivalyje, todėl kviečiu visus prisijungti ir tapti „Velomaratono“ dalimi. Laukti liko visai nedaug - startuojame jau po trijų dienų“, - ragino idėjos sumanytojas Benediktas Vanagas.

Starto numerių ir paketų atsiėmimas rugpjūčio 16-18 dienomis nuo 10 iki 21 val. vyks prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, -1 aukšto aikštelėje prie pagrindinio įėjimo. Dalyvių registracija taip pat tęsiasi ir oficialioje „Velomaratono“ interneto svetainėje, o renginio dieną, rugpjūčio 19-ąją, visi panorėjusieji startinius numerius galės gauti atvykę į šventės vietą prie Seimo rūmų.

Jau dabar žinoma, kad pats gausiausias visoje renginio programoje bus „ERGO mėgėjų važiavimas“, kurio dalyviai galės įveikti nuo 10 iki 30 kilometrų. Pažengusieji arba tikri dviračių sporto fanatikai laukiami prie starto linijos „Toyota Sport“ arba „Toyota Semi-Sport“ važiavimuose, kur atitinkamai lauks 100 arba 50 km distancijos.

„Terrasport“ distancijoje dalyvausiantiems riedučių, riedlenčių ir paspirtukų sportininkams bei mėgėjams numatyta speciali 2,4 km ilgio trasa. Ši rungtis organizuojama antrą kartą per visą renginio istoriją. Tokiu pačiu maršrutu beveik pustrečio kilometro drieksis ir vaikų važiavimas. Mažiausieji amžiaus grupėje iki 12 metų galės riedėti ne vien dviračiais, bet ir kitomis savo paties jėga varomomis priemonėmis - riedučiais, riedlentėmis ar paspirtukais.

Renginio prizinį fondą be įprastai gausių rėmėjų dovanų ir varžybinių trofėjų šiemet vėl praturtins išskirtinis bendrovės „Amway“ įsteigtas 5000 JAV dolerių vertės prizas didžiausiai mėgėjų komandai - riedlenčių parkas nugalėtojų mieste. Pernai tokia sportiškų atrakcijų erdvė iškilo Kėdainiuose, o šiais metais „Nutrilite“ iššūkyje favoritais laikomos dvi aktyviausios bendruomenės - Užusaliai ir Šilutė.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA