PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Lapkričio 13 d. 16:26

Lenkija iki 2022-ųjų vidurio planuoja atsitverti nuo Baltarusijos

Vilnius

BNS/Scanpix nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


194049

Lenkija ketina iki ateinančių metų vidurio gerokai sutvirtinti apsaugą savo pasienyje su Baltarusija, šeštadienį pareiškė lenkų vidaus reikalų ministras Mariuszas Kaminskis (Marjušas Kaminskis).

„Norime, kad užtvara būtų įrengta iki 2022 metų pirmojo pusmečio pabaigos. Tai bus 180 km ilgio, 5,5 m aukščio statinys, bus naudojami moderniausi sprendimai“, – radijui RMF FM sakė jis.

„Prie Bugo upės naudosime kitokias apsaugos sistemas“, – pridūrė VRM vadovas.

Pasak ministro, šiuo metu sieną su Baltarusija saugo 13 tūkst. karių, 4,5 tūkst. pasieniečių ir 2 tūkst. policininkų.

„Esame nuolat provokuojami, bet mūsų tarnybos yra gerai pasirengusios“, – pabrėžė M. Kaminskis.

Anot jo, „netoli sienos esanti [migrantų] stovykla plečiasi ir yra kontroliuojama Baltarusijos tarnybų, tiekiančių reikiamas medžiagas“.

Tūkstančiai migrantų – dauguma jų iš Artimųjų Rytų – nuo vasaros nelegaliai kirto arba bandė kirsti išorinę Europos Sąjungos sieną iš Baltarusijos teritorijos.

Padėtis Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje komplikavosi lapkričio 8 dieną, prie Lenkijos sienos iš Baltarusijos pusės susirinkus keliems tūkstančiams migrantų iš Vidurinių Rytų, norinčių patekti į Europos Sąjungą.

Lenkų pareigūnai dabartinę padėtį apibūdina kaip sunkiausią akimirką nuo krizės pasienyje pradžios.

ES kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Baltarusija tai neigia ir kaltina Lenkiją pažeidžiant savo humanitarinius įsipareigojimus dėl to, kad ši neįsileidžia migrantų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.