REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Lapkričio 25 d. 10:43

Varėnoje žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė knygą „Nustokim krūpčiot. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“

Alytus

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


108067

Varėnos viešojoje bibliotekoje kraštietė žurnalistė Daiva Ulbinaitė pristatė savo knygą „Nustokim krūpčioti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“. Į knygos sutiktuves susirinko autorės giminaičiai, draugai, gimtojo Vydenių kaimo žmonės. Jas lydėjo gražios dzūkiškos Krivilių kultūros centro folkloro ansamblio, vadovaujamo Virginijos Černiauskienės, dainos.


Foto galerija:

daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-dovanotos-knygos.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-dovanotos-knygos-dainuoja-kriviliu-ansamblis.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-dovanotos-knygos-dalyviai.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-dovanotos-knygos-visi-dalyviai.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-kalbina-eitaras-krupovicius.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymas-su-kriviliu-ansambliu.jpg
daivos-ulbinaites-knygos-pristatymassveikina-meras.jpg

Pristatydama knygą, autorė prisipažino, jog net ir turėdama didelę darbo patirtį, nes likimas lėmė dirbti šalia pasaulinio kalibro lyderės, lydėti ją susitikimuose ir renginiuose, būti svarbių įvykių ir sprendimų liudininke, labai jaudinasi knygą pristatydama savo gimtinėje, nes bijo nuvilti skaitytojus.

Daiva Ulbinaitė, 2009–2019 m. buvusi LR Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiąja patarėja viešųjų ryšių ir komunikacijos klausimais, Prezidentės Spaudos tarnybos vadove, knygoje atskleidžia vieno valstybės dešimtmečio, jau dabar vadinamo epochiniu, uždangą. „Garsusis Prezidentės posakis „Nustokim krūpčioti“ – ne vien knygos pavadinimas. Tai gyvenimo filosofija, vertybių pamatas, paskatinęs daugelį politinių ir žmogiškųjų sprendimų, ne vieną įkvėpęs pasitikėti savimi ir netgi imtis to, kas, regis, neįmanoma“, – rašoma knygoje.

Įdomius klausimus autorei uždavinėjo Varėnos viešosios bibliotekos direktorius Eitaras Krupovičius. Kaip gimė idėja parašyti knygą apie Prezidentę? „Kai prasidėjo priešpaskutiniai kadencijos metai, vienos kelionės metu pakalbėjome, kad būtų gerai įamžinti knygoje, kas buvo per tuos dešimt metų nuveikta. Tie Prezidentės brėžiami tikslai ir patirtys mums atrodė svarbios ir naudingos ateities politikams. Išsakyta mintis rutuliojosi, o man rašymas nesvetimas, ir taip ta idėja gimė. Kai pradėjau dėlioti knygą, pirmiausia susidėliojau laiko juostą. Didelis darbas buvo sudėlioti šalies įvykių seką. Pasilikau ties rezonansiniais įvykiais ir ties tais, kurių anksčiau neturėjom galimybės paaiškinti. Jie šioje knygoje yra kertiniai. Knyga yra dokumentinė proza. Tikri ir žmonės, ir įvykiai. Šiek tiek subjektyvi. Nes rašiau, kaip aš mačiau ir kaip man atrodė“.

Knygos autorė taip pat pažymėjo, jog Prezidentė D. Grybauskaitė laikėsi tos nuostatos, kad Prezidentė atėjo priimti sprendimų ir jos nuomone, žmonėms svarbiau žinoti yra tai, o ne asmeniniai dalykai. „Negali negerbti žmogaus nuostatos. Mes kiekvienas turim kertelę, kur norim pabūti vieni. Prezidentė irgi norėjo turėt savo asmeninę kertelę“. Visgi kai kurias asmenines šalies vadovės savybes knygos autorė smalsiems varėniškiams apibrėžė. „Prezidentė neturėjo kantrybės, jos net pavydėjo Angelai Merkel. Kantrybę bandė ugdyti visokiais būdais. Kita vertus, Prezidentė veikė operatyviai“.

Knygos autorė papasakojo, kaip pateko į Prezidentės Dalios Grybauskaitės komandą ir kaip jai sekėsi. „Kiekvienas rytas darbe buvo testavimas argumentais. Tu negali žinoti tik truputį, nes turi būti šalies vadovo pagalbininkas. Reikia daug investuoti į savo žinias. Kaip reaguoti, koks sprendimas teisingesnis, kaip koncentruotai Prezidentei pateikti informaciją. Šitas man nebuvo sunku, nes atėjau iš žiniasklaidos. Ji į kiekvieną susitikimą eidavo labai gerai pasiruošusi. Patarėjų darbas buvo padėti pasiruošti. Kaip rinkosi patarėjų komandą? Prezidentei buvo labai svarbu ne tik profesionalumas, bet žmogaus padorumas. Kai matai lyderį, kurio tikslai tau pačiam svarbūs, norėjosi talkinti žmogui, kuris darė pokyčius. Man atrodė tai labai svarbu ir aš buvau iki galo“.

Knygos autorę pasveikinęs Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymėjo, kad parašyti knygą apie Prezidentą – labai atsakingas ir daug profesinių žinių reikalaujantis darbas. „Tokią Daivą ir pažįstu nuo tų laikų, kai dirbau Seime, o ji dirbo žurnaliste. Dar tuomet susidariau įspūdį, kad ji profesionali, padori, nuoširdi ir besilaikanti profesinio etikos kodekso žurnalistė. Manau, kad Prezidentei labai pasisekė, jog savo komandoje turėjo tokią darbuotoją. Dėkojau Daivai Ulbinaitei už atliktą reikšmingą darbą ir už tai, kad nepamiršta savo krašto žmonių, yra aktyvi Vydenių bendruomenės narė. Tikiu, kad kartu įgyvendinsime gražių bendrų iniciatyvų ir linkiu jai sėkmingos veiklos“.

Varėniškiai buvo smalsūs – juos domino, kas inspiravo Prezidentę priimti vienus ar kitus sprendimus, kaip patarėjai juos galėjo įtakoti ir kt.

„Dėliojau šią knygą tam, kad visi įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių susargdintos smegenys, kad nesijaustume maži ir bejėgiai…“, – teigia knygos autorė Daiva Ulbinaitė.

Viešnia Varėnos rajono mobiliajai bibliotekai padovanojo knygų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA