REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Kovo 13 d. 12:29

Valstybės saugumo departamentas apie L. Volkovo užpuolimą: tikėtina, kad tai yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


294677

Kovos su korupcija fondo (FBK) nario Leonido Volkovo užpuolimas tikėtina, kad yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija, skelbia Valstybės saugumo departamentas (VSD). Lietuvos žvalgyba tai sieja su Kremliaus bandymais stabdyti Rusijos opozicijos projektų, susijusių su artėjančiais nedemokratiniais Rusijos prezidento rinkimais, įgyvendinimą.

„Kremliaus režimas opozicinį Kovos su korupcija fondą (FBK) vertina kaip pavojingiausią opozicinę jėgą, galinčią daryti realią įtaką Rusijos vidaus procesams. Režimo subjektai nuolat renka informaciją apie užsienyje gyvenančius organizacijos narius ir yra surengę išpuolių, keliančių pavojų jų gyvybei ar sveikatai“, – rašoma VSD atsiųstame komentare.

„Tikėtina, kad 2024 m. kovo 12 d. Vilniuje įvykdytas FBK nario Leonido Volkovo užpuolimas yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija, kurios tikslas – stabdyti Rusijos opozicijos projektų, susijusių su artėjančiais nedemokratiniais Rusijos prezidento rinkimais, įgyvendinimą“, – akcentuojama pateiktame atsakyme.

VSD pabrėžia, kad Rusijos organizuojamų psichologinių-informacinių operacijų kinetinių veiksmų vykdytojais dažnai būna asmenys, užverbuoti socialiniuose tinkluose.

„Šių nusikalstamų veikų vykdymo motyvais gali būti ideologinės nuostatos ar siūlomas piniginis užmokestis. Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas ragina šalies gyventojus socialiniuose tinkluose gavus pasiūlymų už finansinį atlygį vykdyti smurto išpuolius, vandalizmo aktus ar kitas nusikalstamas veikas apie tai nedelsiant informuoti žvalgybos ir teisėsaugos institucijas“, – teigia institucija.

Departamentas taip atkreipia dėmesį, kad Kremliaus režimo subjektai nuo 2023 m. pavasario prieš Baltijos valstybes aktyviai vykdo psichologines-informacines operacijas, kurios apima ir kinetinius veiksmus.

„Šiomis operacijomis yra siekiama kelti paniką Baltijos valstybių visuomenėse ir stabdyti jose vykdomą Kremliaus režimui nepalankią veiklą. Operacijų potencialių taikinių sąrašas yra labai platus: aktyviai prieš valdantįjį Kremliaus režimą veikiantys politikai ir visuomenės veikėjai, jiems priklausantis turtas, istorijos paminklai, valstybingumo simboliai, infrastruktūros objektai, kultūros ir švietimo įstaigos“, – akcentuoja VSD.

Taip pat pažymima, kad Kriminalinės policijos biurui atliekant ikiteisminį tyrimą dėl L. Volkovo užpuolimo VSD bendradarbiauja ir keičiasi informacija su kompetentingomis institucijomis.

ELTA primena, kad antradienio vakarą Vilniaus pakraštyje kol kas nenustatytas asmuo užpuolė ir sužalojo kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno bendražygį 43 metų Leonidą Volkovą.

Rusijos opozicionierius buvo užpultas apie 22 val. Antakalnio seniūnijoje, Žuvėdrų gatvėje, kai atvyko į namo kiemą automobiliu atvykusį Rusijos pilietį.

Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Sulaikyti įtariamųjų kol kas nepavyko, keliamos versijos, bus tiriamas nusikaltimas, pasak jo, viena iš versijų – užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Po suteiktos medicinos pagalbos ligoninėje nukentėjusysis gydomas ambulatoriškai.

Rusijos opozicijos atstovas sako, kad specialiu plaktuku namo kieme žmogus jam smogė apie 15 kartų į koją ir sulaužė ranką. Įvykį jis pavadino „tipišku banditišku sveikinimu nuo Putino iš banditų Peterburgo“.

Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

L. Volkovas iš Rusijos pasitraukė kilus arešto grėsmei. Šiuo metu L. Volkovas gyvena Lietuvoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA