REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 29 d. 16:42

„Valstiečius“ į Europos Parlamento rinkimus ves A. Veryga: sąraše – ir sportininkas Ž. Savickas

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) ir Elvio Žadario (ELTA) nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


296607

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba patvirtino partijos sąrašą Europos Parlamento (EP) rinkimuose. Jo lyderis – buvęs „valstiečių“ kandidatas į prezidentus Aurelijus Veryga. Tarp sąrašo lyderių ir LVŽS atstovai Seime, EP, šeštu numeriu įrašytas ir sportininkas Žydrūnas Savickas.

LVŽS taryboje patvirtiname EP sąraše antru numeriu keliamas ilgametis europarlamentaras Bronis Ropė, toliau rikiuojasi partijos frakcijos Seime seniūnė Aušrinė Norkienė, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vicepirmininkas Dainius Gaižauskas, Seimo narys Giedrius Surplys, jau minėtas Ž. Savickas, parlamentarės Asta Kubilienė ir Ligita Girskienė, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Seimo nariai Jonas Jarutis, Robertas Šarknickas, Rimantė Šalaševičiūtė, Juozas Varžgalys, Dainius Kepenis. Paskutiniu numeriu sąraše įtrauktas ir Seimo narys Valius Ąžuolas.

Rinkiminėje programoje – dėmesys šeimoms, regionams, ūkininkams ir verslui

Partijos rinkiminėje EP programoje – šeimų stiprinimo politika, skiriant finansinę paramą sunkiau besiverčiančioms šeimoms, mokestines paskatas vaikus auginantiems ir dirbantiems tėvams. Taip pat – dėmesys žemės ūkiui, siekiant šiai sričiai „solidaus“ Europos Sąjungos (ES) finansavimo.

Be to, siūloma stiprinti savivaldą – „valstiečiai“ skelbia sieksiantys, kad didėtų ES biudžeto dalis, skiriama Lietuvos regionams, o patys regionai, būtų įtraukti į lėšų panaudojimo planavimą.

Prioritetu įvardintas ir didesnių ES investicijų siekis verslo kūrimui ir plėtojimui. Numatoma skirti dėmesio ir efektyviam ES lėšų, skirtų keliams, tiltams, viadukų tiesimui ir remontui bei jų apšvietimui, panaudojimui.

„Valstiečiai“ teigia taip pat sieksiantys užtikrinti kuo geresnes sąlygas vaikams ir jaunimui į nemokamą ir kokybišką išsilavinimą, kad kuo daugiau jaunų Lietuvos žmonių pasinaudotų ES jaunimui skirtomis programomis, o ES užtikrintų kuo didesnį šių programų finansavimą.

Penktadienį LVŽS vykusiame tarybos posėdyje taip pat nutarta atsiimti partijos atstovo Aurelijaus Verygos kandidatūrą šalies vadovo rinkimuose bei apsispręsta remti advokatą Igną Vėgėlę.

ELTA primena, kad rinkimai į EP vyks šių metų birželio 9-ąją.REDAKCIJA REKOMENDUOJA