REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Rugsėjo 7 d. 12:32

„Valstiečių“ lyderis prakalbo apie partijos ateitį be S. Skvernelio: jei byrėjimas persimes, tai reiškia, kad taip ir turi būti

Vilnius

Paskelbta apie frakcijos „Demokratai – vardan Lietuvos“ įkūrimą. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


187117

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis nesureikšmina rizikos, kad ekspremjero Sauliaus Skvernelio pasitraukimas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) gretų gali kainuoti partijos populiarumą visuomenėje. Jo teigimu, vertybės, kurias postuluoja jo vedama partija, yra svarbiau nei dėl populiariausio LVŽS frakcijos nario pasitraukimo galimai sumažėsiantis elektoratas.

„Aš esu įsitikinęs, kad už mus balsavo dėl mūsų vertybinių pasirinkimų, kai mūsų sąrašą vedė Saulius Skvernelis. Jeigu Saulius Skvernelis ir politologai mano, kad vertybės nieko nereiškia, o reiškia tik Saulius ir kad būtent dėl jo už mus balsavo, pamatysime netrukus, kam dėl to spėlioti“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Politikas vylėsi, kad visuomenė yra pakankamai brandi įvertinti vertybinį, o ne personalinį partijos matmenį. Bet visgi, jei po frakcijos sumažėjimo trečdaliu ilgainiui sumenks ir partijos populiarumas, R. Karbauskio teigimu, reiškia, kad taip ir turėjo būti.

„Jeigu byrėjimas persimes, tai reiškia, kad taip ir turi būti. Bet aš netikiu, kad Lietuvoje žmonės po 20 metų nepriklausomybės nebandys atskirti vertybių“, – sakė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas tikino nenorėjęs, kad „valstiečių“ frakciją apleistų dalis parlamentarų su S. Skverneliu priešakyje.  

„Aš buvau didžiausias šalininkas to, kad tas išsiskyrimas nereikalingas. Aš iš visos frakcijos labiausiai nenorėjau to išsiskyrimo. O dalies frakcijos narių nuomonė buvo kategoriška, kad visa tai reikia baigti, nes toliau dirbti su žmonėmis, kurie savo ambicijas kelia aukščiau kažkokių valstybės interesų ar vertybinių klausimų... Aš bandžiau sakyti, kad 4 metus gyvenome, kad galime gyventi toliau“, – teigė politikas.

Tačiau po antradienio, tikino jis, galimybių dirbti toliau opozicijoje su S. Skverneliu ir naujai susikursiančia frakcija jis nebematantis.

„Aš nematau galimybės dirbti toliau su Sauliumi Skverneliu, kad jis vėl taptų kokiu opozicijos lyderiu. Neseniai ir Darbo partijos pirmininkas sakė, kad jis nemato tokios galimybės, kad būtų dirbama su nauja frakcija. Ir aš suprantu taip mąstančius („valstiečių“ – ELTA) frakcijos narius: buvo pasinaudota ir išduota“,  – sakė R. Karbauskis.

„Mes kaip tai nuotaka – išnaudota ir mesta“, – vaizdžiai tai, kaip mato „valstiečių“ ir S. Skvernelio nueitą politinį kelią, apibendrino politikas.

Tačiau, nepaisant to, politikas nestokojo gero ūpo ir pažymėjo, kad į situaciją žvelgiant galima ir pasijuokti, ir atrasti teigiamų akcentų.  

„Aš iš tos situacijos juokiuosi. Mums nuo to tik lengviau“, – sakė R. Karbauskis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA