REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugsėjo 25 d. 13:27

„Valstiečių“ ir Socialdemokratų frakcijų koalicijos susitarimas jau pasirašytas ir galioja

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15376

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Socialdemokratų partijos frakcijų Seime koalicijos susitarimas jau pasirašytas ir galioja, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Mes jau jį esame pasirašę. Tiesiog jį dabar frakcija ir patvirtino“, – BNS pirmadienį sakė R.Karbauskis.

Pasak jo, susitarimas įsigaliojo, kai pirmadienį jam pritarė Seimo Socialdemokratų frakcija.

Politikas atsisakė atskleisti, kada frakcijų susitarimas dėl bendro darbo pasirašytas, pareiškęs, jog tai „liks paslaptimi“. Jis tvirtino, kad „valstiečių“ frakcija dėl minėto susitarimo nesprendė, nes „frakcijoje nebūtų nė vieno nario, kuris tam prieštarautų“.

„Tie žmonės, kurie dirba šalia mūsų Seime, jie yra labai atsakingi ir mąsto apie valstybę, o ne kažkokius partinius interesus“, – teigė R.Karbauskis.

Socialdemokratų partijos frakcija nusprendė dirbti su „valstiečiais“, nepaisydama, kad šeštadienį šios partijos taryba priėmė sprendimą trauktis iš valdančiosios daugumos.

R.Karbauskio teigimu, frakcijos susitarimu dėl bendro darbo pareiškia, jog „tęsia darbą, palaiko Vyriausybę ir dirba kartu kaip frakcijų koalicija“.

„Mūsų darbas taps dar glaudesnis, nes nuolatinio skaldymo faktorius, kuris pastaruosius mėnesius buvo viešojoje erdvėje, nebuvo naudingas nei Seimui, nei valdančiajai daugumai“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Jis teigė esantis įsitikinęs, kad net jeigu dalis Seimo socialdemokratų atskiltų nuo frakcijos, koalicijai pavyktų turėti daugumą parlamente.

Jeigu vis dėlto frakcijų koalicija neturėtų 71 balso, paramos bus galima ieškoti kitur, tvirtino R.Karbauskis.

„Visokių variantų gali būti. Manau, kad bus poslinkių Liberalų frakcijoje, yra Mišri Seimo narių grupė, yra dvi frakcijos, Lenkų rinkimų akcijos ir „Tvarkos ir teisingumo“. Tai yra pakankamai nemažai žmonių, kurie galėtų teoriškai, jeigu būtų toks poreikis, papildyti koaliciją iki Seimo daugumos“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“ šeštadienį nusprendė Socialdemokratų partijos taryba.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.REDAKCIJA REKOMENDUOJA