Aktualijos | 4 MIN.

Valstiečiai stato kryžius ir klausimus

Etaplius Sistema
2019 m. gruodžio 3 d. 13:15
valstieciai1.jpg

Valstiečių judėjimas vyksta visomis kryptimis. Ūkininkai protestuoja statydami kryžius lau­kuose, o Elektrėnų ūkininkai, ku­rių daug priklauso Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijai, susirinkę į partijos susirinkimą „statė“ klausimus. Ausį rėžiančiu kalambūru „statau klausimą“ savo pirmąją kalbą pradėjo naujasis Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Elektrėnų skyriaus pirmininkas ir mero pavaduotojas Raimondas Ivaškevičius.

Jam tų klausimų reikėjo statyti gal daugiau nei valstiečiai pastatė kryžių, nes ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime visi balsavimai vyko rankų pakėlimu, o tų rankų suskaičiuoti niekaip nesisekė.
Lapkričio 21 d. partijos susirinkimas buvo trečiasis, kuriame „valstiečiai“ norėjo pakeisti skyriaus pirmininką Vytautą Vėželį. Kadangi pirmieji susirinkimai buvo įvardyti kaip neteisėti ar nebuvo kvorumo, šį susirinkimą padėti vesti atvyko dvi viešnios iš centrinės būstinės – LVŽS pirmininko pavaduotoja Kristina Kirslienė ir LVŽS Etikos procedūrų komisijos pirmininkės pavaduotoja Eglė Staniškienė. Susirinkimą pradėjo dabar jau buvęs partijos pirmininkas V. Vėželis, kuriam kalbėti trukdė buvę jo bendraminčiai ir dvi kadencijas kartu savivaldybės taryboje dirbę kolegos Timofejus Rusakovas ir Romualdas Nenartavičius. Tik po ilgų barnių, santykių ir apkalbų aiškinimosi, grasinimų teis­mais, į triukšmą įsikišus viešnioms ir numatytajam naujajam partijos pirmininkui, buvo leista V. Vėželiui pravesti susirinkimo dalį iki naujojo pirmininko išrinkimo. Į pirmininkus pasiūlyti buvo du kandidatai – tarybos narys Arūnas Ščerbavičius, savo vizijoje pristatęs partijos augimą ir žadėjęs rinkimams į savivaldą pateikti 50 narių sąrašą, ir R. Ivaškevičius, savo vizijoje akcentavęs, kad nuo partijos nario mokesčio – 12 eurų per metus – atleisti bus pensinio amžiaus partijos nariai.
Rankų pakėlimu – iš 30 susirinkime dalyvavusių partijos narių 18 balsavus už – naujuoju pirmininku išrinktas R. Ivaškevičius, kuris susirinkime toliau „statė“ klausimus. Rankų pakėlimu balsuo­dami ir pirštais badydami į kiekvieną balsuojantįjį už „pastatytus klausimus“, išsirinko tris pirmininko pavaduotojus – Romualdą Nenartavičių, Arūną Ščerbavičių, Gretą Sinkevičienę – ir dar 5 valdybos narius.
Apie partijos idėjas ir atliktus bei planuojamus darbus kalbėta buvo tiek: V. Vėželis ataskaitoje kaip didžiausią darbą įvardijo skyriaus narių pagausinimą. Per ketverius jo vadovavimo metus skyrių papildė per 20 narių, tarp jų ir R. Ivaškevičius, kuris skyriaus pastangomis gavo net mero pavaduotojo postą. Rinkimai į savivaldą taip pat buvo sėkmingi – į tarybą pateko 3 partijos nariai, kai praėjusioje kadencijoje (partijos pirmininku buvo T. Rusakovas) išrinktas buvo tik vienas V. Vėželis. Nau­jasis pirmininkas R. Ivaškevičius savo pa­grindiniu prioritetu įvardijo senjorų atleidimą nuo partijos nario mokesčio, nors viešnios iš sostinės priminė, kad tai yra įteisinta visos LVŽS partijos nuostatuose. Bet kas nori ir gali partiją paremti, gali mokėti ir daugiau nei 12 eurų. Vienam iš partijos narių pasiskundus, kad rinkimų metu už dyką vežiojo reklamas, viešnioms dar teko paaiškinti, kad partija grynais pinigais nedispo­nuoja, o partijos nariai prie rinkimų sėkmės prisidėti gali ir materialiai, ir savo darbu.
Keletas susirinkime dalyvavusių naujų partijos narių, tarp jų vienam V. Vėželis dar suspėjo įteikti partijos pažymėjimą, matydami partijoje verdantį jovalą kraipė galvas ir svarstė, ar verta tokioje politikoje dalyvauti. O partijos Gilučių skyrius išreiškė viešą nepasitenkinimą: jų skyrius rinkimuose visada atneša daugiausia balsų, o į naująją valdybą nebuvo išrinktas nė vienas narys, todėl tarpusavyje kalbėjosi, kad valstiečiai statydami kryžius lau­kuose ar tik nebus juos pasistatę savo partijai.

Julija Kirkilienė


Pakruojis
Stiprus vėjas Pakruojyje paguldė kalėdinę eglę
Šeštadienį Lietuvą talžęs stiprus vėjas nuostolių pridarė ir Pakruojyje. Čia nuvirto miesto kalėdinė eglė, apie tai socialiniuose tinkluose pranešė Pakruojo rajono meras Saulius Margis.
Lietuva | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Vilniuje gyvenantis vyras tapo internetinių sukčių taikiniu: paspaudęs į telefoną atsiųstą nuorodą dėl tariamo laimėjimo, jis neteko 27,3 tūkst. eurų, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
5
Šiauliai
Lietuva
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Sugrįžimas į rutiną po švenčių dažnai būna sunkesnis nei pats darbas – mieguistumas, pramiegoti rytai, likę pyragėlių ir sultinio prisiminimai gali trukdyti susikaupti. Pirmoji darbo diena po šventinio periodo dažnai atrodo kaip kalnas, kurį reikia įveikti. Tačiau su tinkama strategija ši diena gali praeiti sklandžiai, netgi be streso.
Kalėdų gidas | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Naktį per Lietuvą slinkusi audra atnešė daug nuostolių: galingi vėjo gūsiai vartė medžius, dalį gyventojų paliko be elektros, o Klaipėdos uoste teko riboti laivybą. Vėjo greitis kai kur siekė iki 31 m/s, skelbia LRT Radijas.
Lietuva | 3 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad jo susitikimas su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Floridoje bus viešas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Dėl Rusijos smūgių į Ukrainą Lenkija saugumo sumetimais naktį uždarė du oro uostus ir pakėlė į orą naikintuvus.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Joniškis
Naktį Šiauliuose policijos pareigūnai fiksavo vagystės iš parduotuvės atvejį. Įtariamasis alkoholinių gėrimų pasiėmė neteisėtai patekęs į parduotuvę – išdaužęs durų stiklą.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Joniškio rajone penktadienį apdegė šalia laužavietės stovėjęs šešiametis, rankas apdegė ir suaugęs vyras, praneša Policijos departamentas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Bendrovė „Via Lietuva“ praneša, kad 2026 metais ir Šiaulių apskrityje bus vykdomi valstybinės reikšmės kelių infrastruktūros projektai. Situacija yra kintanti, todėl gali būti, kad per kitais metais sąrašas gali pasipildyti naujais projektais. Kol kas „Via Lietuva“ pateikia projektų sąrašą, kuriems vykdyti jau pasirašytos sutartys arba pirkimo procedūros eina į pabaigą ir sutartys bus pasirašytos artimiausiu metu. Taigi, kokie darbai kitąmet numatyti kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje?
Gatvė | 3 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Bažnyčių restauracija – tebesprendžiamas uždavinys Lietuvoje, bet Šiauliai buvo pirmieji, kurie sulaukė profesionalių restauratorių. Šv. Petro ir Povilo bažnyčia buvo pirmasis objektas, kuris Lietuvoje atkurtas po Antrojo pasaulinio karo. Tai buvo profesionali restauracija, nes šiems Dievo namams buvo grąžintas autentiškas vaizdas, kuriuo galima gėrėtis iki šiol.
Kultūra | 8 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
Sovietinio gyvenimo realybė, kai prie parduotuvių rikiuodavosi žmonės, vis dar atgyja ir mūsų kasdienybėje. Vaistinėse, tarsi žuvelės per maža me akvariume, laukia pirkėjai. Daugelis jų išeina tuštesnėmis kišenėmis ir nešini maisto papildų pakuotėmis.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šv. Kalėdų laukiame visi, o belaukdami puošiame eglutes – kas prieš mėnesį, kas tradiciškai Kūčių dieną. Besiruošdami šventėms, retas susimąstome, kaip atsirado papuoštos kalėdinės eglutės tradicija, iš kur ji atėjo pas mus, į Lietuvą. Roko grupė „Kardiofonas“, iš Antano A. Jonyno pasiskolinę tekstą, siūlė ant eglutės pakabinti baltą nosinaitę, tačiau mes visgi ir anksčiau, ir dabar žaliaskares puošiame kitaip.
Kultūra | 8 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio dvidešimt aštuntoji – 362-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 4 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Ar esate susidūrę su situacija, kai kitas atsisako pripažinti savo klaidas, nors jos akivaizdžios? Tokie žmonės atrodo principingi ir egoistiški. Su kuriais Zodiako ženklais vengti pykčių, jei nenorite papildomo galvos skausmo?
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Lietuviškos šventės jau daugybę metų neįsivaizduojamos be vieno pagrindinių jų akcentų – kūčiukų. Kaip įdomiau likusius kūčiukus panaudoti po švenčių.
Virtuvė | 2 MIN.
0