REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 4 d. 15:16

„Valstiečiai“ siūlo leisti VERT kas 3 mėnesius peržiūrėti gamtinių dujų ir elektros kainas vartotojams

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Jadvyga BieliavskaŠaltinis: ELTA


290995

Seimo opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai siūlo sudaryti galimybę Valstybinei energetikos reguliavimo tarnybai (VERT) peržiūrėti gamtinių dujų ir elektros kainas vartotojams kas tris mėnesius.

Tai numatančias Gamtinių dujų ir Elektros energetikos įstatymo pataisas įregistravo Seimo LVŽS frakcijai atstovaujantys parlamentarai Guoda Burokienė, Aušrinė Norkienė ir Deividas Labanavičius.

Jie tikisi, kad įstatymų pataisos leis greičiau reaguoti į gamtinių dujų ir elektros kainas rinkoje ir taip apsaugoti vartotojus nuo didelių permokų ateityje.

Gamtinės dujos šiuo metu labai stipriai atpigo, o mes mokame nepagrįstai didelę, sakyčiau, išpūstą kainą. Manau, kad į tuos kainos pasikeitimus rinkose turėtų greičiau reaguoti ir visuomeniniai tiekėjai. Šiuo metu kainų peržiūra vykdoma kas pusę metų ar metus, o tai netenkina gyventojų, kadangi dažniausiai jie turi mokėti žymiai didesnę nei rinkos kainą“, – Eltai sakė įstatymų pataisų iniciatorė, Seimo LVŽS frakcijos seniūno pirmoji pavaduotoja G. Burokienė.

Pasak jos, įstatymų pataisas planuojama pateikti kovo 10 d. prasidėsiančioje Seimo pavasario sesijoje.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai nenumato galimybės VERT peržiūrėti gamtinių dujų ir elektros kainų greičiau nei kas pusę metų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA