Kultūra | 6 MIN.

Valkininkuose nušurmuliavo linksma Antaninių šventė

Reporteris Monika
2020 m. birželio 18 d. 08:54
valkininkuose-antan-ines-148.jpg

Sekmadienį Valkininkų miestelis buvo pilnas šventinio šurmulio. Čia dideliame, nuotaikingame ir spalvingame „Antaninių kermošiuje“ linksminosi ne tik valkininkiečiai, bet ir svečiai. Prasidėjusi tituliniais Šv. Antano atlaidais Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kurių metu Šv. Mišias aukojo Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijos rektorius, kunigas Andžej Šuškevič, šventė visą popietę tęsėsi miestelio aikštėje.

Iškilmės bažnyčioje buvo dvigubos, nes tądien buvo švenčiamos ir devintinės – religinė šventė, skirta pagarbinti Švč. Sakramentui. Liturgijos metu giedojo Valkininkų bažnyčios choras, vadovaujamas Evaldo Mankevičiaus. Tądien kaip ir per Sekmines senuoju papročiu buvo pašventinti žolynai, berželių šakos. Pamokslo metu kunigas A. Šuškevič prisiminė Šv. Antaną, Romos katalikų bažnyčios šventąjį, gimusį 1195 m. Lisabonoje, kuris buvo misionierius, garsus pamokslininkas. Būdamas 15 metų, jis įstojo į Šv. Augustino vienuolyną, ten gavo išsilavinimą. Vėliau tapo elgetaujančiu pranciškonu, globojo nepasiturinčius. „Šv. Antanas yra pavyzdys mums, kaip svarbu būti misijonieriumi, t.y. atsidavusiu krikščioniu. Krikščioniška auka palieka gilų pėdsaką žmonėse“, – kalbėjo kunigas. Po Šv. Mišių buvo vyko eucharistinė procesija, kurios metu buvo aplankyti keturi altorėliai bei skaitytos ištraukos iš visų keturių evangelijų.

Valkininkiečiai atgaivino seną, dar dvidešimtojo amžiaus pradžioje prasidėjusią tradiciją, kai Šv. Antano atlaidų metu turgaus aikštėje priešais bažnyčią buvo rengiamas didelis kaimiškas kermošius. „Antaninių kermošius“ Valkininkuose vyko jau devintą kartą. Šventė, kurią organizavo Valkininkų bendruomenė kartu su kultūros centru ir seniūnija, buvo tikrai turininga ir graži.

Po Šv. Mišių visi rinkosi į pagrindinę miestelio aikštę priešais bažnyčią. Čia nuo pat ryto kaip ir senovės kaimo turguje vyko mugė, kurioje buvo galima įsigyti tautodailės dirbinių ir dzūkiškų skanėstų. Čia vyko ir nuotaikingas „Antaninių kermošiaus“ koncertas. Renginį vedė Simona Juknevičiūtė. Šventės dalyvius pasveikinęs Valkininkų parapijos klebonas Bronius Krakevičius linkėjo skalsios duonelės, kvietė visus sušilti bendravimu ir pasilinksminti dainuojant ir šokant.

Su didžiausia seniūnijos švente valkininkiečius pasveikino Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta. „Antaninių kermošius“ – didžiausia jūsų šventė. Smagu, kad baigėsi karantinas ir galim bendrauti. Pabūkit gražioj tradicijoj ir bendrystėj. Kiti metai Valkininkams bus dar linksmesni, nes tikimės, kad jie taps mažąją kultūros sostine. Istorija garsūs Valkininkai tikrai verti tokio vardo. Linkiu jums puikios nuotaikos. Su švente, mielieji“, – skanų šimtalapį įteikdamas linkėjo meras.

Susirinkusius į smagią šventę pasveikino Seimo narys Juozas Baublys. „Sveikinu gausai susirinkusius į tradicinę šventę. Naudodamasis proga sveikinu visas Antaninas ir Antanus. Turit seniūną Antaną, jam patys nuoširdžiausi sveikinimai. Gražios šventinės nuotaikos“, – linkėjo J. Baublys.

Smagiai, artistiškai, su armonika, dainomis, lauko gėlių puokšte ir pyragu didžiausios seniūnijos šventės proga pasveikino su vietiniu ūkininku Sauliumi bričkutėje atvažiavęs Valkininkų seniūnijos seniūnas Antanas Juknevičius, trumpam tapęs Anzelmu. Šventėje simbolinės dovanėlės buvo įteiktos visiems Antanams ir Antaninoms. Juos nuotaikingomis dainomis pasveikino puikus Valkininkų moterų kolektyvas „Santaka“. Valkininkiečiai surengė išties puikią koncertinę programą, kurioje taip pat koncertavo Algirdas Klova ir italų atlikėjas Mario Di Pasquale, o kai užgrojo nuotaikingieji folkloro grupės „Sadūnai“ muzikantai, nuo suolų šventės dalyviai pakilo šokti. Šventėje netrūko įvairiausių edukacinių veiklų nei mažiems, nei dideliems. Edukacinei veiklai skirtoje erdvėje buvo galima sudėti dėlionę „Pažink Valkininkų seniūniją“. Visi norintieji, padedami bendruomenės pirmininkės Danutės Blažulionienės, susipažino su išskirtiniais Valkininkų seniūnijos lankytinais objektais. Vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ žaidimas „Išmanusis laimės ratas“. Jo metu visi norintieji galėjo pasitikrinti savo skaitmeninio raštingumo žinias, daugiau sužinoti apie elektroninį parašą, saugų elgesį internete, elektronines paslaugas, bet ir laimėti simbolinių prizų. Tapybos edukacijoje „Mano miestelio ženklai“ visi norintys galėjo trumpam tapti tikrais graffiti menininkais ir aerozoliniais dažais sukurti ryškiausius Valkininkų simbolius – gražiausius vietos architektūros paminklus, valdovų portretus, heraldinius ženklus. Mėgstantys piešti ir tapyti buvo kviečiami į tapybos erdvę spalvingais dažais sukurti vasarišką, vešliais gėlynais ir pievomis kvepiantį natiurmortą. „Mažojoje spaustuvėje“ antspaudų pagalba galima buvo susikurti atviruką su Valkininkų ir Dzūkijos simboliais. Mažieji buvo kviečiami pūsti didelius burbulus, galėjo pasivažinėti „Žemaitukų slėnio“ arklio traukiamu vežimu ir klausėsi žemaitukų augintojo, Sauliaus Sinkevičiaus įspūdžių iš Tradicinio kinkinių žygio „Bėk, bėk žirgeli – su žemaitukais“. Edukacines veiklas išmėginti kvietė „Žaiskime lietuviškai“. „Žemėlapių edukacijos“ kvietė surasti Valkininkų miestelį skirtingo sudėtingumo ir laikmečių žemėlapiuose, iš arčiau patyrinėti Lietuvos reljefo ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapius. Šventės metu veikė ir Daivos Klovienės fotografijų paroda „Griežynė – veidai, susitikimai“.

Šiam tradiciniam renginiui buvo gauta 1 490 Eur valstybės parama pagal 2020 metų žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros skatinimo programos priemonę „Parama kaimo bendruomenėms“, kurią organizavo Žemės ūkio ministerija. Renginio pabaigoje buvo padėkota šventės rėmėjams – Žemės ūkio ministerijai, UAB „Velansta“ direktoriui Edvardui Andriuškevičiui, UAB „Staginis“ direktoriui Kęstučiui Jurgelioniui, Andriui Griežei, UAB „Infinity Deco“ direktoriui Sergėjui Višniakovui.

Valkininkų miestelis turtingas istorija bei darbščiais, kūrybingais žmonėmis ir ši šventė tai dar kartą paliudijo.


Radviliškis
Svarbus žingsnis Baisogalai: Taryba skyrė lėšų sporto aikštynui
Gruodžio 18 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai, turintys tiesioginę reikšmę rajono gyventojų kasdienybei. Vienas jų – sprendimas papildomai skirti 210 tūkstančių eurų Baisogalos gimnazijos sporto aikštyno statyboms. Šis sprendimas buvo priimtas tikslinant 2025 metų Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą.
Aktualijos | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Į Kalėdas jau bandė kėsintis daugybė visokio plauko „grinčų“ tiek knygose, tiek filmuose. Tačiau iki šiol niekam taip ir nepavyko šių švenčių sužlugdyti – juk jau tuoj vėl savo elnius pasikinkys Kalėdų senelis, silkės užsiklos gardžiausias patalais, o kažkas po eglute ras dar vieną kojinių porą.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kalėdos – tai ne tik dovanos, bet ir vidiniai pokyčiai. Tai metas, kai sustojame, atsigręžiame į save ir artimuosius, o žvaigždės tyliai primena tai, kas iš tiesų svarbu. Šiemet kiekvienam Zodiako ženklui Kalėdos siunčia savitą žinutę: vieniems – ramybę ir susitaikymą, kitiems – netikėtus stebuklus ar vidinius lūžius. Leiskite sau išgirsti, ką šis šventinis laikotarpis žada būtent jums.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Lietuva
Akmenė
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įspėjo dėl Rusijos puolimo prieš Lenkiją, jei rusai nugalėtų Ukrainoje.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Šiandien Savivaldybės vadovai, Administracijos darbuotojai, Seimo narys Valius Ąžuolas pasidalijo Betliejaus taikos ugnimi: užsidegė po žvakę, dalis žmonių tą pačią, kurią įžiebs savo namuose per Šv. Kūčias, Šv. Kalėdas.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Vilnius
Lietuva
Šeši Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai, kuopos vadas bei du Lietuvos kariuomenės poligone pagal darbo sutartis dirbę asmenys lieka nuteisti JAV karių maisto davinių vagystės byloje.
Lietuva | 4 MIN.
0
Įtemptuose ginčuose dėl siūlomų Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) pataisų klaidų padarė tiek socialdemokratai, tiek opozicijoje dirbantys parlamentarai, naujienų portalui „Delfi“ teigia socialdemokratų partijos pirmininkas Mindaugas Sinkevičius. Anot politiko, jo vedama partija prisiims atsakomybę už įneštą sumaištį, o su koalicijos partneriais bus ieškoma būdų, kaip deeskaluoti visuomenės ir parlamentarų gretose tvyrančią įtampą.
Lietuva | 4 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Paskutiniame 2025 metų Kelmės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame gruodžio 18 dieną, dalyvavo visi tarybos nariai. Posėdžio darbotvarkėje buvo apsvarstyti 36 klausimai.
Politika | 2 MIN.
0
Gruodžio 16 dieną Vaitiekūnų bendruomenės namuose įvyko Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo atviras, ramus ir konstruktyvus pokalbis apie tai, kas šiandien žmonėms svarbiausia – kasdienius rūpesčius, infrastruktūrą, paslaugų kokybę ir ateities perspektyvas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis įspėjo dėl Rusijos puolimo prieš Lenkiją, jei rusai nugalėtų Ukrainoje.
Pasaulis | 2 MIN.
2
Baltarusija notifikavo Lietuvą apie planuojamas radioaktyviųjų atliekų aikštelės statybas, prašo šalies institucijų teikti pastabas, pranešė Aplinkos ministerija.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Šiauliai
Kelmė
Šiaulių apylinkės teisme išnagrinėta itin didelės apimties baudžiamoji byla dėl sukčiavimo. Didesnės apimties bylos teismo istorijoje nėra buvę. Nuosprendis byloje paskelbtas 34 kaltinamiesiems. Byloje 34 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, bylą sudaro 120 tomų, o jos nagrinėjimo metu įvyko net 150 teismo posėdžių. Vien kaltinimo aktas sudarė 724 lapus. Bylos nagrinėjimo procese keturi kaltinamieji mirė. Didelis nusikalstamų veikų, kaltinamųjų skaičius lėmė tai, kad buvo itin sudėtinga organizuoti teismo procesą.
Kriminalai | 4 MIN.
0
Ketvirtadienio rajone į gydymo įstaigą pacientą vežę greitosios pagalbos medikai buvo priversti prašyti ugniagesių pagalbos, nes užklimpo GMPT automobilis.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Gruodžio 18 dieną Kuršėnuose, Lauryno Ivinskio aikštėje, oficialiai atidaryta čiuožykla, subūrusi gausų būrį miestiečių ir miesto svečių. Renginys tapo gražia žiemos laikotarpio akimirka, kupina šventinės nuotaikos, muzikos ir aktyvaus laisvalaikio ant ledo.
Gatvė | 2 MIN.
0
Prašome planuoti kelionę iš anksto.Atsiprašome už laikinus nepatogumus ir dėkojame už supratingumą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Trakai
Telefonai sukurti tam, kad mus suartintų, todėl geriausiai veikia tuomet, kai vartotojai geba juos trumpam padėti į šalį. Naujausi duomenys rodo, kad atsispirti ekranų traukai darosi vis sunkiau: net 80 proc. lietuvių telefonais naudojasi darbo susitikimų metu, o daugiau nei pusė nevengia to daryti net vairuodami. Šie įpročiai atskleidžia, kad ekranai vis dažniau pasiglemžia dėmesį, kurį žmonės galėtų nukreipti kitur.
Gatvė | 4 MIN.
0
Trečiadienio rytą Trakų rajone susidūrė du lengvieji automobiliai, vieno jų vairuotojas dėl patirtų sužalojimų neišgyveno.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Kelmė
Gruodžio 18 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimti sprendimai, turintys tiesioginę reikšmę rajono gyventojų kasdienybei. Vienas jų – sprendimas papildomai skirti 210 tūkstančių eurų Baisogalos gimnazijos sporto aikštyno statyboms. Šis sprendimas buvo priimtas tikslinant 2025 metų Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą.
Sportas | 4 MIN.
0
Kelmės rajono savivaldybėje įvyko sportininkų premijų įteikimo vakaras, kurio metu įteiktos premijos sportininkams už aukštus sportinius rezultatus, pasiektus Lietuvos ir tarptautinėse varžybose.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Jaunimas | 6 MIN.
0
Gruodžio 12-ąją Europos parlamento narys Aurelijus Veryga lankėsi Kuršėnuose, kur atidarė net dvi parodas, svečiavosi Šiaulių rajono savivaldybės sveikatos centre, prie kurio teigiamų pokyčių yra prisidėjęs dirbdamas Sveikatos apsaugos ministru.
Kultūra | 3 MIN.
0
Kelmė
Radviliškis
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Gruodžio 10 d. Šeduvos globos namų Polekėlės padalinyje svečiavosi Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojų komanda. Globos namų gyventojams buvo organizuotos šventinės edukacijos, užsimezgė nauja draugystė.
Kultūra | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Lietuva
Kelmė
Nutrūko kelerius metus puoselėti agentūros „Major Amber Models“ vadovės Karolinos Toleikytės ir verslininko, investuotojo Jono Garbaravičiaus artimi santykiai.
Veidai | 2 MIN.
5
Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykla dalinasi skaudžia žinia: eidama 68-uosius metus, po sunkios ligos anapilin iškeliavo ilgametė Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokyklos mokytoja Vilija Brazinskienė.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai ne tik dovanos, bet ir vidiniai pokyčiai. Tai metas, kai sustojame, atsigręžiame į save ir artimuosius, o žvaigždės tyliai primena tai, kas iš tiesų svarbu. Šiemet kiekvienam Zodiako ženklui Kalėdos siunčia savitą žinutę: vieniems – ramybę ir susitaikymą, kitiems – netikėtus stebuklus ar vidinius lūžius. Leiskite sau išgirsti, ką šis šventinis laikotarpis žada būtent jums.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Į Kalėdas jau bandė kėsintis daugybė visokio plauko „grinčų“ tiek knygose, tiek filmuose. Tačiau iki šiol niekam taip ir nepavyko šių švenčių sužlugdyti – juk jau tuoj vėl savo elnius pasikinkys Kalėdų senelis, silkės užsiklos gardžiausias patalais, o kažkas po eglute ras dar vieną kojinių porą.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kalėdos – tai ne tik dovanos, bet ir vidiniai pokyčiai. Tai metas, kai sustojame, atsigręžiame į save ir artimuosius, o žvaigždės tyliai primena tai, kas iš tiesų svarbu. Šiemet kiekvienam Zodiako ženklui Kalėdos siunčia savitą žinutę: vieniems – ramybę ir susitaikymą, kitiems – netikėtus stebuklus ar vidinius lūžius. Leiskite sau išgirsti, ką šis šventinis laikotarpis žada būtent jums.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Gruodžio devynioliktoji – 353-ioji metų diena (penktoji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 13 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Ant šventinio stalo mišrainės ir salotos neretai tampa vienais pagrindinių ir laukiamiausių stalo patiekalų. Nors kiekviena šeima turi savo laiko patikrintus mišrainių receptus, vis dėlto kone kasmet ieško, kaip nebrangiai, bet išradingai atnaujinti Kūčių ir Kalėdų stalo meniu. Žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ siūlo išbandyti lengvai paruošiamų mišrainių receptus, kurie be didelių pastangų ir išlaidų padės įnešti naujų skonių.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Prasidėjus kalendorinei žiemai ir atvėsus orams daugelis pradedame svajoti apie sočius ir šildančius troškinius. Šį savaitgalį žemų kainų prekybos tinklas „Lidl“ kviečia išbandyti būtent tokį patiekalą – kiaulienos guliašą. Tai sotus, nebrangus ir lengvai paruošiamas troškinys, kuris pasotins, sušildys ir sukvies prie stalo visą šeimą ar būrį draugų.
Virtuvė | 4 MIN.
0