REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Gegužės 15 d. 10:29

Valdžios kabinetai tebelaukia kelių naujakurių

Panevėžys

Andrius Burnickas ir Valerijus Rancevas. J. Kačerausko nuotr.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


83774

Naujos kadencijos rajono vadžios darbą trikdo netobuli įstatymai. Pagal juos, paskirtasis savivaldybės administracijos direktorius tarnybą pradėti gali tik gavęs iš Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymą, suteikiančią teisę dirbti su slapta informacija. Tikimasi, kad pažyma atkeliaus šią arba kitą savaitę. Tuomet tarnybą pradės ne tik direktorius, bet ir jo pavaduotojas.

Užstrigo dėl pažymos

Balandyje kadenciją pradėjęs naujasis meras Ramūnas Godeliauskas dar neturi visos komandos. Jo pavaduotojas Tadas Barauskas dirbti pradėjo gegužės 2 d., o savivaldybės administracijai laikinai tebevadovauja kadenciją baigusi Nataša Aleksiejeva. Direktoriumi paskirtas Andrius Burnickas viliasi tarnybą pradėti jau kitą savaitę. Dalis šalies savivaldybių nepaisė VSD rekomendacijų ir direktoriai tarnybą pradėjo tuomet, kai taryba patvirtino. „Nemanau, kad padariau klaidą nutaręs laukti VSD pažymos. Yra įstatymas, ir mes jo laikomės. Gal numatytoji tvarka nėra logiška, nes antras mėnuo laukiame VSD pažymos ir dirbame be administracijos vadovų“, – situaciją komentavo rajono vadovas, VSD pažymos besitikintis sulaukti artimiausiu metu.

Tarybos laukia pokyčiai

Kol direktorius nedirba, tarnybos pradėti negali ir jo pavaduotojas. Ši pozicija – komiteto „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“ nariui Valerijui Rancevui, praėjusioje kadencijoje iki interpeliacijos dirbusiam savivaldybės administracijos vadovu.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“REDAKCIJA REKOMENDUOJA