REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Rugpjūčio 2 d. 13:48

Valdantieji aptarė darbą koalicijoje ir galimus mokesčių pakeitimus

Vilnius

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


10991

Valdančiosios koalicijos taryba trečiadienį tarėsi dėl būsimo bendro darbo ir mokesčių klausimais. Pasak Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, sutarta dirbti stabiliai ir nuosekliai, o didelių ginčų tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) jis šiuos metu neįžvelgiąs.

„Mes sklaidome visas abejones šiuo etapu. Sutarėme, kad visi Seimo nariai labai atsakingai dirbs, kad užtikrintume stabilumą. Ir dėl rudens darbų tarėmės, apsitarėme dėl mokesčių sistemos tobulinimo, dėl biudžeto reikalų - deriname visų pozicijas ir tos pozicijos atitinka Vyriausybės programą, todėl didelių ginčų nėra“, - žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Andrius Palionis sakė, kad dėl tolesnio jo atstovaujamos partijos dalyvavimo koalicijoje spręs LSDP taryba, savo ruožtu frakcija pasiūliusi pakeitimų mokesčių klausimais ir artimiausiu metu tikisi juos suderinti.

„Dėl koalicijos sutarties sprendžia partijos taryba. Šiandien susirinkome išklausyti koalicijos partnerių ir Vyriausybės dėl mokesčių reformos pertvarkos ir naujų gairių nustatymų. Išsakėme savo poziciją. Mes galime pažadėti koalicijos partneriams, kad savo nuostatas, jeigu jos bus įkomponuotos, mes palaikysime“, - kalbėjo A.Palionis.

Paklaustas, ar vis dėlto koalicijos klausimas liks iš esmės atviras ir prasidėjus Seimo rudens sesijai, t.y. po rugsėjo 10 d., LSDP frakcijos seniūnas atsakė teigiamai.

„Tai natūralu, nes iki rugsėjo 20 d. turi LSDP skyriai pateikti savo informaciją (dėl likimo koalicijoje su LVŽS. - ELTA) ir po to bus sušaukta partijos taryba. Tai koalicijos klausimas išliks“, - sakė A.Palionis.

Kaip skelbta antradienį, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, išsakiusi argumentus „už“ arba „prieš“ koaliciją, sutarė laukti skyrių ir tarybos sprendimo.

Kaip žinoma, partijos Prezidiumas yra paprašęs iki rugsėjo 20 d. pateikti skyrių nuomonę dėl valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Įtampa tarp valdančiųjų LSDP ir LVŽS ypač išaugo pastarajai partijai pažadėjus opoziciniams konservatoriams sprendimus dėl lengvatos už šildymą grąžinimo, mainais į dešiniųjų paramą Seime Vyriausybės suplanuotai vadinamajai urėdijų reformai.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA