Warning: getimagesize(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1068

Warning: getimagesize(https://media.etaplius.lt//5b06be7e732b0/80.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 1068
ETAPLIUS - Valdančiųjų lyderiai tvirtina suradę atsakymą, kaip įtvirtinti dvigubą pilietybę
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Gegužės 24 d. 16:31

Valdančiųjų lyderiai tvirtina suradę atsakymą, kaip įtvirtinti dvigubą pilietybę

Vilnius

Alfa.lt nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


39046

Seimo valdančioji dauguma ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis inicijuoja Referendumo įstatymo pataisas, kurios, anot jų, iš esmės padėtų išspręsti visus klausimus ir išsklaidyti abejones dėl to, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės bus sėkmingas.

„Tai, ką šiandien žada opozicija dvigubos pilietybės klausimu besidominčiai visuomenės daliai, iš tiesų nepadėtų iki galo išspręsti šio klausimo, nes, pagal dabar galiojančius įstatymus, nerealu, kad referendumas pavyktų, kad būtų priimtas sprendimas. Jeigu norime iš tiesų išspręsti dvigubos pilietybės klausimą, o ne apgaudinėti visuomenę, turime žengti kitą žingsnį - pakeisti Referendumo įstatymą“, - sako Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo LSDD frakcijos narys Gediminas Kirkilas.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, LSDD frakcijos narys Juozas Bernatonis teigia, kad anksčiau vykusių referendumų praktika rodo, jog jų nesėkmę nulemdavo pasyvioji piliečių dalis, nedalyvaujanti balsavime.

„Daugelyje Europos Sąjungos ir kitose demokratinėse valstybėse taikomi mažesni reikalavimai teigiamam sprendimui, pagrindinę įtaką turi referendume dalyvaujantys balsuotojai. Šiuo metu galiojančiame referendumo įstatyme, mūsų manymu, nepakankamai pagrįstai yra įtvirtintos keturios normos dėl privalomojo referendumo sprendimo priėmimo, todėl būtina tobulinti Referendumo įstatymą, kad būtų labiau atsižvelgiama į piliečių aiškiai išreikštą valią“, - sako parlamentaras J. Bernatonis.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą yra keturios privalomojo referendumo sprendimo priėmimo normos.

„Mes siūlome atsisakyti konstituciškai nepagrįsto privalomojo referendumo sprendimų priėmimo diferencijavimo. Siūlome visiems konstituciškai nereglamentuotiems sprendimams pasirinkti kompromisinį, šiuo metu vidurinį variantą, kuriuo sprendimas privalomajame referendume būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Mūsų manymu, tokie pakeitimai padėtų geriau įgyvendinti piliečių išreikštą valią“, - sako įstatymo projektą rengęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, LSDD frakcijos narys J. Bernatonis.

Seimo LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įsitikinęs, kad tik tokiu būdu iš esmės būtų galima išspręsti dvigubos pilietybės klausimą.

„Per ilgai svarstomas dvigubos pilietybės įtvirtinimo klausimas, žmonės laukia, o realių veiksmų iš politikų iki šiol nebuvo, tad šiuo konkrečiu įstatymo projektu mes tikrai pajudėtume į priekį ir išspręstume šį svarbų po pasaulį išsibarsčiusiems lietuviams klausimą“, - teigia R. Karbauskis.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA