REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Alfa2024 m. Birželio 18 d. 11:34

Konservatoriams – koalicijos partnerių kritika

Lietuva

Kairėje: Aušrinė Armonaitė. Karolinos Gudžiūnienės nuotr. Dešinėje: Eugenijus Gentvilas. Andriaus Ufarto, ELTA nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


305276

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad nenormalu, jog konservatoriai vis dar nėra įsivardinę savo kandidato į Europos Komisiją (EK). Ji ragina koalicijos partnerius tai padaryti iki savaitės pabaigos, kitu atveju, pasak politikės, bus šaukiama koalicinė taryba.

„Niekas neprašė palaikymo ir nebuvo jokia kandidatūra aptarta. Ir, man atrodo, ta situacija yra nenormali. Tai vakar partijos valdyboje turėjome diskusiją šia tema taip pat ir tikimės artimiausiu metu koalicijoje pokalbio. Jeigu to nebus, patys šauksime koalicijos posėdį, nes, manau, kad tai nėra normalu“, – antradienį žurnalistams Seime teigė A. Armonaitė.

„Kaip mes galime išsakyti palaikymą ar nepalaikymą, jei niekas to palaikymo net nepaprašė jokiai kandidatūrai, jokiai pavardei. Man atrodo, kad tai yra nenormalu ir tai turi pasikeisti šią savaitę“, – pridūrė ji.

Politikė neslepia, kad derybose dėl paramos kandidatui į EK, Laisvės partija ieškos palaikymo Civilinės sąjungos įstatymo projektui.

„Laisvės partija visada deklaravo, kad jai yra svarbu mūsų programinės nuostatos, taip pat ir civilinei sąjungai palaikymas ir žinoma, to niekada neslėpėme, kad jeigu kažkas yra partneriams svarbu, tai Laisvės partija primins, kas jai yra svarbu“, – sakė A. Armonaitė.

„Priklausys nuo to, apie ką mes kalbame. Nes dabar tik spauda kalba, o ne tie, kas spręs“, – pridūrė ji.

E. Gentvilas: sėdime prie sudužusios geldos

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas taip pat akcentuoja taip pat laukiantis pokalbių koalicijoje dėl kandidatūros į EK.

„Antras dalykas, dėl Gabrieliaus Landsbergio arba dėl konservatorių noro – aš bijau, kad bus taip, kaip sakiau pradžioje. Sakys, viskas – arba šią savaitę, arba baigta. Tai laukiu, kada jie pradės diskusijas valdančiosios koalicijos taryboje“, – žurnalistams Seime sakė E. Gentvilas.

„Dar kartą patvirtinu – koalicijoje niekada nėra buvę kalbos dėl eurokomisaro“, – patikino jis.

Jis pats teigia ir toliau manąs, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen galėtų būti labiausiai telkianti kandidatė į EK.

„Aš pasakiau, kad ji yra labiausiai telkianti politinė figūra šioje valdančiojoje daugumoje. Jeigu mes kalbame apie politiką, kuris turėtų sutelkti ir gauti daugumos Seimo narių pritarimą, tai Čmilytė-Nielsen tuo požiūriu yra nepakeičiama“, – pabrėžė jis.

„Kitas dalykas, ar ji nori, ar ji planuotų? Klauskite jos“, – taip pat akcentavo politikas.

Politikas taip pat pabrėžia, kad vis dar savo kandidatą delsianti įvardinti Lietuva gali likti prie suskilusios geldos.

„Lietuviai neparodė įžūlumo, nekuklumo ar lyderystės. Ir štai sėdime prie situacijos, kurią galima vadinti – prie sudužusios geldos. Aš asmeniškai netikiu, kad trys Baltijos šalys gautų tris įtakingus, reikšmingus portfelius. Latviai iš esmės užsitikrino, estai, panašu, kad užsitikrins“, – teigė E. Gentvilas.

„Kad Lietuvai kažkas liktų, kai net neįvardinome kandidato, kai potencialiausias kandidatas metus laiko sako „o kas jums sakė, kad aš noriu“... Tai man tas leidžia samprotauti tai, ką aš noriu“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais. Visgi tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai abejoja, ar tokia kandidatūra sulauktų palaikymo šalies viduje.

Laisvės partijos politikai teigia, kad pritarimo sulaukti galėtų premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūra. Visgi I. Šimonytė tvirtinta, kad tokių pareigų nei siekia, nei nori.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA