REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Liepos 9 d. 17:25

Vakcinos nuo COVID-19 pas kauniečius atkeliaus ir į jų darbo vietas

Kaunas

Kauno m. sav. nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


181205

Mobilus vakcinavimo centras, įkurdintas autobuse, nuo šiol lankysis ne tik kauniečių pamėgtose laisvalaikio erdvėse, bet ir vyks į miesto įmones bei jų padalinius. Taip siekiama užtikrinti, kad savo skiepą nuo COVID-19 paprastai ir greitai gautų kiekvienas vakcinuotis norintis dirbantysis. Riedantis skiepų kabinetas įmonėse lankysis nuo kitos savaitės, tad verslininkai raginami nedelsti ir teikti duomenis apie poreikį.

Sprendimas vykti pas dirbančiuosius priimtas neatsitiktinai, – analizuojant Lietuvos savivaldybių asociacijos pateiktus duomenis, buvo įvertinta daugiau kaip 300 didžiųjų miesto įmonių. Miesto savivaldybės atstovų teigimu, galima pasidžiaugti, kad Kaune veikia nemažai socialiai atsakingų įstaigų, įmonių ir organizacijų, kuriose imunizuotų darbuotojų skaičius peržengęs 80 ar net 90 proc. ribą. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kai pasiskiepijusių nuo COVID-19 ar koronavirusine infekcija persirgusių darbuotojų dalis nesiekia nė 3 procentų. Toks skaičius tikrai nėra pakankamas, kad būtų užtikrinta saugi aplinka tiek dirbantiesiems, tiek klientams.

„Kreipiuosi į didelę Kauno verslininkų bendruomenę bei dar kartą raginu skiepytis. Dabar tai daryti pats metas, kad po atostogų į darbus grįžtume kiek įmanoma laisviau. Kauno savivaldybė pasirūpins, kad vakcinos atkeliautų į kiekvieną stambesnę miesto įmonę, tad darbdaviams belieka suskaičiuoti visus skiepytis norinčius asmenis. Geriau dieną ar dvi skirti „skiepadieniui“, nei vėliau izoliuoti kolektyvus, stabdyti darbus ir paralyžiuoti verslus dėl koronaviruso protrūkių“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Vakcinavimo paslaugą įmonėse nemokamai gali gauti visi Kauno mieste veikiantys verslai, kuriuose pasiskiepyti norėtų bent kelios dešimtys žmonių.

Įmonės atstovas privalės pateikti pirminius duomenis: įmonės pavadinimą, preliminarų skiepijamų asmenų skaičių bei adresą, kur turėtų atvykti mobilus skiepų kabinetas. Turėdami šią informaciją, Kauno miesto poliklinikos medikai bei vakcinavimo maršrutus koordinuojantys savivaldybės specialistai susisieks su atsakingais įmonių atstovais dėl detalių – darbuotojų pageidaujamų vakcinų, patogaus apsilankymo laiko ir datos, padalinių skaičiaus bei kitų klausimų, sakoma Kauno miesto savivaldybės pranešime.

Lietuvos statistikos departamentas penktadienį pranešė, kad antrajame pagal didumą šalies mieste Kaune iki šios dienos nuo COVID-19 infekcijos paskiepyta beveik pusė (49,6 proc.) gyventojų, Vilniuje – 48,7 proc. Vangiausiai skiepijasi Šalčininkų rajono žmonės (24,6 proc. ), aktyviausiai save bei kitus nuo mirtinai pavojingos ligos saugo ir skiepų nauda nė kiek neabejoja Neringos gyventojai (jų paskiepyta jau 84,4 proc.).

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA