Sportas | 4 MIN.

Vaidoto Žalos sugrįžimas į Lietuvos ralio čempionatą: į naują automobilį sės su nauju šturmanu

Etaplius.lt
2025 m. gegužės 8 d. 11:07

Dakaro ralio lenktynininkas Vaidotas Žala pranešė apie ambicingus planus. „Skuba Team“ pilotas šiemet po ilgos pertraukos vėl dalyvaus Lietuvos ralio čempionate. Sportininkas pilnu pajėgumu sugrįžta pasikinkęs naują automobilį „Škoda Fabia RS Rally2“ bei šalia savęs pasisodinęs naują šturmaną. Šį kartą – lietuvį.

Plane – pilnas ralio sezonas

Vaidotas Žala pastaruosius keletą metų lietuviškame ralyje būdavo matomas tik epizodiškai ir startuodavo keliuose sezono etapuose. Tačiau po ilgos pertraukos sportininkas nusprendė grįžti su pilna Lietuvos automobilių ralio čempionato programa ir kovoti dėl ralio čempiono titulo.

Kaip sako „Skuba Team“ pilotas, šis sprendimas jo galvoje brendo seniai, tačiau dažniausiai tam nelikdavo pakankamai biudžeto, nes didžiąją finansinių išteklių dalį „suvalgydavo“ Dakaro ralis.

„Aš norėčiau važiuoti visus ralius iš eilės, galėčiau kiekvieną savaitgalį važiuoti, tačiau realybė yra kitokia. Sudėliojus Dakaro ralio biudžetą tenka žiūrėti, kas lieka raliui. Keletą pastarųjų metų biudžeto likdavo trims, keturiems raliams.

Dabar šiek tiek pasispaudėme ir sulaukėme didelio paskatinimo iš „Škoda“. Jie inicijavo šį planą važiuoti visą Lietuvos automobilių ralio čempionatą ir suteikė pasitikėjimo“, - sakė Vaidotas Žala.

Naujausios specifikacijos automobilis

Lietuvos automobilių ralio čempionate startuosiantis Vaidotas Žala šiam planui pasirinko ir visiškai naują, paskutinės specifikacijos „Škoda Fabia RS Rally2“ automobilį. Analogišką modelį jis jau išmėgino praėjusiais metais.

Naujuoju automobiliu Vaidotas Žala jau atliko ir pirmuosius testus, o jau gegužės 17 dieną juo startuos Lazdijuose įvyksiančiame pirmame sezono etape.

 

„Eilė norinčių įsigyti šį automobilį yra didžiulė, bet su Škoda distributoriaus Lietuvoje palaiminimu mes jį gavome labai greitai. Šiuo automobiliu jau esu važiavęs pernai keliuose etapuose ir jis man iš karto patiko, su juo galima važiuoti greitai.

Mums šiek tiek pasisekė, kad dabar gavome pačią paskutinę versiją su vadinamuoju 25-u atnaujinimu. Vienas iš svarbiausių atnaujinimų – sumontuoti tam tikri nauji variklio komponentai ir nors neženkliai, tačiau šiek tiek didesnė galia. Aišku, skirtumai nedideli, bet yra kitų patobulinimų, kurie skirti patikimumui“, - kalbėjo Vaidotas Žala.

Lenktynėse talkins jaunas šturmanas

Kita Vaidoto Žalos naujiena šių metų sezonui – naujas šturmanas. Anksčiau „Skuba Team“ pilotui stenogramą skaitė latviai Andris Malnieks bei Ivo Pūkis, šturmanė iš Austrijos Ilka Minor, tačiau šių metų sezone šalia Vaidoto Žalos sėda jaunas ir perspektyvus šturmanas iš Lietuvos.

„Po ilgos pertraukos šalia manęs vėl bus lietuvis. Tai Ugnius Vainevičius, 24 metų alytiškis. Jis jaunas ir perspektyvus jaunuolis, jau turintis solidžios patirties su greitais vairuotojais. Tai buvo vienas iš argumentų, kodėl nusprendžiau svarstyti jo kandidatūrą.

Ugnius į savo darbą žiūri labai atsakingai ir turi tikslą, kad jo profesija ir pagrindinis darbas būtų šturmanavimas. Tokių žmonių nėra daug, nes dažniausiai lenktyniavimas ir šturmanavimas yra hobis, o Ugnius į tai žiūri kaip į darbą. Pirmas mūsų bendras iššūkis bus Lazdijuose. Galbūt reikės apsišlifuoti, bet po testų kartu galiu pasakyti, kad viskas turėtų veikti gerai“, - tvirtino „Skuba Team“ lenktynininkas.

Beje, šturmano paieškų problemą Vaidotui Žalai padėjo išspręsti lenktynininkas Vladas Jurkevičius. Būtent pastarasis Lazdijuose ketino startuoti su Ugniumi Vainevičiumi, kuris vienam etapui būtų pakeitęs Aisvydą Paliukėną. Tačiau Vaidotas Žala Ugniui Vainevičiui pasiūlė kartu važiuoti visą sezoną, todėl Vladui Jurkevičiui teko ieškotis kito šturmano. Įdomu tai, kad juo tapo būtent buvęs Vaidoto Žalos šturmanas Ivo Pūkis, tad abu buvę bendražygiai dabar susitiks skirtingose barikadų pusėse.


Kelmė
Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja apdovanota „Gerumo žvaigžde“
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Aukštabalio–Rasos gatvių kvartalas sunkiai atpažįstamas. Šio kvartalo gyvenamoji aplinka per daugelį metų buvo stipriai nusidėvėjusi. Sunykusios vaikų žaidimų vietos, duobėti ankšti kiemai, ant išvažinėtų vejų stovintys automobiliai, pavojingi pėsčiųjų takai. Pernai rudens pradžioje prasidėję darbai jau baigti. Į kvartalo atnaujinimą investuota beveik 3,8 mln. eurų.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Lietuva | 4 MIN.
0
Į Lietuvą iš kitų šalių gyventi atvykę žmonės susiduria su diskriminacija, o jos pasekmės – gyvenimas prasčiau prižiūrimame būste, didesnė nuomos kaina ir didėjanti socialinė atskirtis. Apie tai žmonės dažniausiai niekam nepraneša. Tai atskleidė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atliktas tyrimas.
Lietuva | 5 MIN.
1

Šiauliai
Radviliškis
Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, posėdžiavusi Šiaulių miesto savivaldybės taryba nusprendė netenkinti prašymo sumažinti valstybinės žemės nuomos mokestį vaistinei „Valerijonas“. Siūlyta lengvata būtų sumažinusi mokėtiną sumą beveik 700 eurų, tačiau sprendimui pritarta nebuvo.
Politika | 4 MIN.
1
Gruodžio 11 dieną Pociūnų bendruomenės namuose surengtas Radviliškio rajono savivaldybės vadovų susitikimas su vietos gyventojais. Tai buvo gyvas, dalykiškas ir pagarbus pokalbis apie tai, kas žmonėms svarbiausia – susisiekimą, vaikų saugumą, gyvenamosios aplinkos tvarkymą ir bendruomenės ateitį.
Politika | 4 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Estija pradėjo parengiamuosius darbus pirmųjų penkių bunkerių Rusijos pasienyje statybai – jais šalis tikisi sustiprinti sienos gynybą nuo galimų Rusijos atakų. Ateinančiais mėnesiais planuojama pastatyti dar 23 bunkerius, Taline pranešė Estijos gynybos investicijų centras.
Pasaulis | 2 MIN.
0
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį susitikime su aukštais kariškiais neabejojo pergale savo kare prieš Ukrainą. Vien tik šiais metais kaimyninėje šalyje, anot jo, užkariauta daugiau kaip 300 vietovių.
Pasaulis | 2 MIN.
1


Šiauliai
Pakruojis
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0
Su Pakruojo rajono savivaldybės vadovais – meru Sauliumi Margiu, vicemere Simona Lipskyte, administracijos direktore Aušra Dveliene ir savivaldybės skyrių vedėjais susitiko UAB „Milsa“ generalinis direktorius Mantas Makulavičius, vykdantysis direktorius Mindaugas Verbickas, AB „Klovainių skalda“ gen. Direktorius Gediminas Mozūras, projektų ir inovacijų direktorius Imantas Kuncevičius, UAB „Eksplosita“ verslo plėtros direktorius Vaidas Zubavičius.
Verslas | 2 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
Vakar Šiauliuose pareigūnams įkliuvo neblaivi vairuotoja, praneša teisėsauga.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Vakar policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių vienoje Radviliškio rajono parduotuvių.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Pirmadienį policija sulaikė Akmenės rajone girtą automobilį vairavusį vyrą.
Gatvė | 2 MIN.
0
Gatvė | 2 MIN.
0
Vilnius
Panevėžys
Policija surado vairuotoją, kuris, kaip įtariama, pirmadienį Vilniaus rajone partrenkė ir mirtinai sužalojo pėsčiąją. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos pasišalino, tačiau po dienos buvo rastas.
Gatvė | 3 MIN.
0
Tragiškas trečiadienio rytas Panevėžio rajone: per avariją žuvo lengvojo automobilio vairuotojas.
Gatvė | 2 MIN.
0

Radviliškis
Radviliškis
Gruodžio 11–14 dienomis, Kosove, Prištinos mieste, vyko Europos jaunimo tekvondo čempionatas, į kurį atvyko virš 500 kovotojų iš visos Europos.
Sportas | 2 MIN.
0
Praėjusį penktadienį Nostra.lt – RKL B diviziono C grupės rungtynėse BC „Radviliškis“ namuose 101:74 (30:16, 26:21, 20:17, 25:20) nugalėjo Klaipėdos „VKKM-Neptūnas“ komandą ir įrašė varžovams pirmąjį sezono pralaimėjimą.
Sportas | 3 MIN.
0


Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškis
Šiauliai
Gruodžio 12-ąją Sidabravo kultūros namuose vyko tradicinis padėkos vakaras „Gerumo sparnai“. Į šventę atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Sauliaus Luščiko padėjėja Justina Šereivaitė, kuri perdavė ir įteikė padėkas Daivai Leščinskienei, Gintarui Žilėnui, Jonui Vilčiauskui. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Alfredas Juozapavičius.
Kultūra | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono socialinės paramos skyriaus vedėjai Jolantai Šiuparienei įteiktas aukščiausias socialinės apsaugos ir darbo ministro apdovanojimas „Gerumo žvaigždė“.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0
Šiandien vos keliais paspaudimais telefono ekrane technologijos tvarko namus, reguliuoja šildymą ir apšvietimą bei apsiperka. Inovacijos ir dirbtinis intelektas yra integruojamas net į buitinės technikos prietaisus, pavyzdžiui, šaldytuvus. Technologinės naujovės leidžia palengvinti jų priežiūrą, su kuria susiję nemažai mitų. Kokie jie ir ar juose yra bent krislas tiesos?
Namai | 5 MIN.
0

Kelmė
Radviliškis
Gruodžio 15 d. vykusiame proginiame susitikime su savivaldybių Socialinės paramos skyrių vadovais, Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Jūratė Zailskienė pasveikino bendruomenėms itin svarbų darbą kasdien atliekančius specialistus.
Veidai | 2 MIN.
0
Radviliškio viešojoje bibliotekoje – ypatinga ir širdį šildanti naujiena. Edukatorė, gražiadarbė ir ilgametė knygų namų bičiulė Žydra Jomantienė Kraštotyros-leidybos skyriui padovanojo vertingų senųjų leidinių.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Jaučiatės pametę galvas, kantrybę ir sveiką protą, ieškodami vyriškų kalėdinių dovanų? Žymusis tenoras, aktorius, dviejų berniukų tėtis bei ryškumu jam nenusileidžiančios moters sutuoktinis Merūnas Vitulskis nuoširdžiai pataria renkant dovaną vyrams, o galimai – ir ne tik vyrams, nedaryti vienos didžiulės, esminės klaidos.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0
Kartais iš vieno prisilietimo gali suprasti viską, kartais – absoliučiai nieko. O jei keisčiausius objektus turėtumėte liesti tik…pėdomis?
Laisvalaikis | 6 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kiekvieni metai moko mus kažko svarbaus – kartais tai pamoka, kurią išmokstame lengvai, o kartais – per iššūkius ir netikėtumus. Žvaigždės siunčia signalus, kurie padeda geriau suprasti, ką svarbiausia įsisavinti per ateinančius 12 mėnesių. Štai kokias pamokas šiemet jūsų Zodiako ženklui buvo paruošusios žvaigždės. Ar ko nors išmokote?
Horoskopai | 3 MIN.
0
Gruodžio septynioliktoji – 351-oji metų diena (trečioji 50-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 15 dienų.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Šventiniu laikotarpiu tautiečių širdyse ir lėkštėse silkė užima garbingą vietą. Ji patiekiama su „patalais“, svogūnais, morkomis, grybais ar net razinomis – tikra klasika, be kurios sunku įsivaizduoti Kūčių stalą. Tačiau ši nedidelė, nebrangi ir ištisus metus prieinama žuvis – kur kas daugiau nei mūsų virtuvės pažiba. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ primena, kad silkė yra itin mėgstama ir kitų tautų virtuvėse, o jos maistinė vertė neretai lenkia net kur kas brangesnes žuvis.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Šventiniam laikotarpiui desertų studijos „Macaroom“ konditerės Giedrė Pečenkienė ir Jovita Morkūnaitė siūlo alternatyvą įprastiems ir visiems jau puikiai pažįstamiems imbieriniams sausainiams. Nors speculoos sausainių pavadinimas skamba neįprastai, tai įdomesnė imbierinių sausainių versija, kurią kiekvienas labai nesudėtingai pasigamins namuose.
Virtuvė | 3 MIN.
0