REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Sausio 12 d. 16:08

Vadovavimą Baltijos šalių karinių laivų junginiui perima Lietuvos karininkas K. Lileikis

Lietuva

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


288981

Lietuvos karininkas komandoras leitenantas Karolis Lileikis penktadienį perėmė Baltijos šalių karinių laivų junginio BALTRON vado pareigas, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Anksčiau šiam junginiui vadovavo Latvijos karininkas komandoras Janis Auce.

„Atsižvelgiant į saugumo situaciją regione, itin svarbu palaikyti glaudžius ryšius su pačia artimiausia mūsų istorine sąjungininke – Latvija. Stiprindami šį dvišalį bendradarbiavimą, mes didiname ir NATO stiprybę“ – pranešime cituojamas K. Lileikis.

Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON buvo įkurtas 1998 metais. Šiuo metu junginį sudaro jam priskirti Lietuvos ir Latvijos karinių jūrų pajėgų laivai „Varonis“ (A-90) (Latvija) ir priešmininis laivas „Skalvis“ (M53) (Lietuva) ir iš šių šalių atstovų sudarytas tarptautinis štabas.

Ši eskadra – greitojo reagavimo Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų junginys, kurio viena pagrindinių užduočių – vykdyti nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūros dugne likusių minų ir nesprogusios amunicijos paieškos bei nukenksminimo operacijas. Kartu šis junginys tarnauja ir kaip pasiruošimo dalyvauti NATO junginiuose platforma.REDAKCIJA REKOMENDUOJA