REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Kovo 2 d. 12:54

V. Zelenskis ragina Vakarus suteikti daugiau oro gynybos sistemų: jos gelbsti gyvybes

Pasaulis

V. Zelenskis. EPA-ELTA nuor

Živilė AleškaitienėŠaltinis: ELTA


293712

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį paragino Vakarus suteikti daugiau oro gynybos sistemų po to, kai per naujausius Rusijos smūgius žuvo penki žmonės.

Praėjusią naktį oro atakos nusinešė trijų žmonių gyvybes Odesoje, o per apšaudymą žuvo vienas žmogus Charkivo regione netoli sienos su Rusija ir dar vienas pietiniame Chersono regione, pranešė Ukrainos pareigūnai.

„Rusija toliau atakuoja civilius gyventojus“, – teigė V. Zelenskis socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pranešime.

„Mums reikia daugiau oro gynybos priemonių iš mūsų partnerių. Turime sustiprinti Ukrainos oro skydą, kad padidintume apsaugą nuo Rusijos teroro mūsų žmonėms. Daugiau oro gynybos sistemų ir daugiau raketų oro gynybos sistemoms gelbsti gyvybes“, – sakė jis.

Odesoje „dėl Rusijos teroristų išpuolio buvo sugriautas devynių aukštų pastatas“, – šeštadienį „Telegram“ pranešė vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka.

Per ataką žuvo mažiausiai trys žmonės, įskaitant vaiką, o kiti žmonės vis dar laikomi dingusiais, pranešė Ukrainos gelbėjimo tarnybos.

Pasak „Ukrinform“, Odesos miesto taryba patikslino, kad iš griuvėsių buvo ištrauktas trijų mėnesių Tymofijaus kūnas, o jo motinos vis dar ieškoma.

Charkive per apšaudymą netrukus po vidurnakčio žuvo 76 metų vyras, pranešė regiono gubernatorius Olehas Synehubovas.

Šeštadienio rytą apšaudant Chersono regioną, per kurį eina fronto linija, žuvo dar vienas žmogus, sakė šio regiono vadovas.

Odesoje rusų dronas pataikė į 9 aukštų gyvenamąjį namą. EPA-ELTA nuotr.

„Sudėtinga padėtis“

Ukrainos karinės oro pajėgos pranešė, kad Rusija per naktį paleido 17 iranietiškų dronų „Shahed“ ir tris raketas. Jos teigė numušusios 14 dronų, tačiau krintančios nuolaužos padarė žalos gyvenamiesiems pastatams Odesoje ir Charkive.

Taip pat paaiškėjo, kad Kyjivas naktį surengė savo dronų ataką, kurios metu buvo apgadintas gyvenamasis pastatas Sankt Peterburge, antrajame pagal dydį Rusijos mieste.

Rusijos miesto vadovas pranešė, kad įvyko „incidentas“ (anksčiau tokia formuluotė buvo vartojama Ukrainos atakoms apibūdinti), tačiau teigė, kad aukų nebuvo. Paviešintuose vaido įrašuose matyti, kaip iš dangaus į pastatą nukritęs dronas sukelia sprogimą, o vietiniai gyventojai sakė, kad dėl drono smūgio buvo išdaužyti langai ir kilo nedideli gaisrai.

Ukrainos žiniasklaida pranešė, kad Rusijos oro gynyba numušė droną, kuris taikėsi į naftos saugyklą, esančią už mažiau nei kilometro nuo nukentėjusio namo.

Pastaraisiais mėnesiais Kyjivas atakavo keletą Rusijos naftos perdirbimo gamyklų, vadindamas tai sąžiningu atpildu už Maskvos atakas prieš Ukrainos elektros tinklus.

Išpuoliai įvykdyti Rusijai stengiantis padidinti savo pranašumą mūšio lauke.

Kyjivas pripažįsta, kad nusileidžia priešui ginklų ir karių skaičiumi, be to, vėluojant pagalbai, jam trūksta ir šaudmenų.

Pusė visos žadėtos vakarietiškos amunicijos į šalį atkeliauja pavėluotai, pareiškė gynybos ministras, kuris tai pavadino kritiniu vėlavimu, kainuojančiu žmonių gyvybes ir teritorijas.

Praėjusį mėnesį užėmusios Avdijivką, Rusijos pajėgos veržiasi į vakarus, o pastarosiomis dienomis užėmė kelis mažus kaimus.

Šeštadienį lankydamasis fronto kariniuose postuose naujasis Ukrainos vyriausiasis vadas Oleksandras Syrskis sakė, kad „padėtis fronte išlieka sudėtinga, bet kontroliuojama“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA