REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2023 m. Sausio 18 d. 19:08

V. Zelenskis laiške kviečia Xi Jinpingą „dialogui“

Pasaulis

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


256852

Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis Kinijos lyderiui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui) parašė laišką, kuriame jį kviečia derybų ir kuris Davose buvo perduotas Kinijos delegacijai, trečiadienį pareiškė Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska.

Nuo tada, kai Rusija pernai vasarį pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, V. Zelenskis ne kartą mėgino susisiekti su Xi Jinpingu, tikėdamasis, kad Pekinas pasinaudos savo įtaka Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui.

Apie turimą laišką Kinijos valstybės vadovui O. Zelenska paminėjo savo kalboje, kurią antradienį sakė Pasaulio ekonomikos forume Šveicarijos Alpių Davoso kurorte, tačiau trečiadienį per spaudos konferenciją ji atskleidė naujų detalių.

„Tai buvo gestas ir kvietimas dialogui, ir aš labai tikiuosi, kad sulauksime atsakymo į šį kvietimą“, – pareiškė ji žurnalistams.

Pernai vasarį, netrukus prieš tai, kai V. Putinas pasiuntė savo pajėgas į Ukrainą, Kinija ir Rusija paskelbė apie „jokių ribų“ neturinčią strateginę partnerystę tarp šalių.

Kinija iki šiol stengėsi užimti neutralią poziciją karo atžvilgiu, tačiau tuo pat metu stiprino savo ryšius su Maskva, visų pirma energetikos sektoriuje.

Visgi kai kurie analitikai yra sakę, jog Pekinas galiausiai galėtų įsikišti kaip tarpininkas derybose dėl kovų Ukrainoje nutraukimo.

Pernai rugsėjį tuometinis Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi (Vang I) „visas susijusias šalis“ paragino užtikrinti, kad „krizė neišplistų“, ir pabrėžė nuogąstavimus dėl konflikto ekonominio poveikio, kurį pajuto viso pasaulio šalys.

V. Zelenskis interviu leidiniui „The South China Morning Post“ pernai rugpjūtį sakė, jog „oficialiai paprašė pokalbio“ su Xi Jinpingu, ir pridūrė, kad dialogas būtų „naudingas“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA