REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20192019 m. Sausio 17 d. 19:30

V. Žala ir S. Jurgelėnas Dakaro ralyje užėmė 12-ąją vietą (vaizdo įrašas)

Akmenė

Agrorodeo Dakar Facebook nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


68309

Įveikę tūkstančius kilometrų išdžiūvusiomis upėmis, kanjonais ir kopomis, Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas finišavo paskutiniame 2019 metų Dakaro ralio greičio ruože. Įveikęs dešimtąjį etapą, „Agrorodeo“ ekipažas automobilių įskaitoje klasifikuojamas 12-as. Tai geriausias ekipažo rezultatas per keturis Dakaro raliuose praleistus metus.

„Paskutinis etapas trumpas, bet smagus. Kurį laiką važiavom paskui Ronaną Chabot. Kai vejiesi, matai trajektorijas, dar spėji, bet jeigu reikėtų priekyje važiuoti, būtų sunku. Taip gerai ta nauja „Toyota“ važiuoja. Apskritai, visas Dakaras praėjo puikiai. Vieta esam patenkinti. Visada yra kur pasitempti, tačiau ir mūsų automobilio riba artėja“, - dešimtojo greičio ruožo finiše pasakojo V. Žala.

Apsikabinęs su jį pasveikinti atėjusiu „Agrorodeo“ komandos mechaniku Edvardu Lucevičiumi, Vaidotas dar pajuokavo, kad automobilis sveikas. Toks, kokį ir norėjo atgabenti į finišą.

„Dabar jau ramu, tačiau ateina kažkoks vakuumas: negi jau baigėsi? Prieš paskutinę dieną organizatoriai įspėjo, kad bus sunku. Matyt tam, kad žmonės neatsipalaiduotų per daug. Apskritai ši diena nebuvo sunki, tačiau matėme ir užklimpusių, ir kitų reikalų prisidariusių ekipažų“, - kalbėjo S. Jurgelėnas.

2019 metų Dakaro ralyje puikiai pasirodė ir kiti lietuviai. Benediktas Vanagas su Sebastianu Rozwadowskiu pasiekė geriausią lietuvių komandos rezultatą Dakaro ralyje bei užėmė 11-ąją vietą. Arūnas Gelažninkas užfiksavo geriausią rezultatą tarp motociklininkų. Jis, preliminariais duomenimis, klasifikuojamas 24-ojoje pozicijoje.

Dakaro ralis prasčiau susiklostė Antanui Juknevičiui su Dariumi Vaičiuliu, kurie dėl įvairių problemų pirmoje maratono pusėje prarado nemažai laiko ir nebeturėjo vilčių kovoti dėl aukštų pozicijų. Preliminariais duomenimis, jie finišavo 36-ojoje vietoje.

Baliui Bardauskui nepasisekė dar labiau - sėkmingai įveikęs devynis etapus, jis krito ir stipriai susižalojo dešimtajame: jis buvo nedelsiant išgabentas į ligoninę, kur nustatyta, jog motociklininkui lūžo abu riešai.

2019 metų Dakaro ralio automobilių įskaitoje nugalėjo katarietis Nasseras Al-Attiyah su Matthieu Baumeliu („Toyota“), motociklų - australas Toby Price'as (KTM), keturračių - argentinietis Nicolas Cavigliasso („Yamaha“), bagių - čilietis Francisco Lopezas Contardo su Alvaro Juanu Leonu Quintanilla („Can-Am“), sunkvežimių - rusas Eduardas Nikolajevas su Jevgenijumi Jakovlevu ir Vladimiru Rybakovu („Kamaz“).

Šiemet „Toyota“ nugalėjo pirmą kartą per visą Dakaro ralio istoriją, o KTM pirmos pozicijos neužleidžia nuo 2001 metų.

Iš viso 2019 metų Dakaro ralį sudarė 5000 km, iš jų 3000 - greičio ruožai, suskirstyti į 10 etapų. Geriausia šiemet Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno užima vieta etape - 11-oji.

„Agrorodeo“ komanda 2018 metų Dakaro ralyje užėmė 18-ąją vietą, o 2016 ir 2017 metais finišo pasiekti nepavyko.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA