REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Kovo 28 d. 19:26

V. Uspaskichas stabdo narystę Darbo partijoje

Lietuva

ELTA nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


296463

Teisėsaugos akiratyje vėl atsidūrusios Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas savo narystę politinėje jėgoje stabdo. Tai LRT televizijai ketvirtadienį patvirtino „darbiečių“ lyderis Andrius Mazuronis.

„Viktoras Uspaskichas pats stabdo savo narystę tol, kol vyks procesiniai dalykai ir kol paaiškės kažkas daugiau“, – LRT televizijai teigė jis.

Pasak A. Mazuronio, ketvirtadienį vykstančiame tarybos susirinkime toliau intensyviai sprendžiama ir dėl partijos dalyvavimo Europos Parlamento rinkimuose.

EP rinkimuose Darbo partija dalyvaus

Teisėsaugos akiratyje vėl atsidūrusi Darbo partija Europos Parlamento (EP) rinkimuose dalyvaus, sako politinės jėgos lyderis Andrius Mazuronis. Visgi, kaip nurodo jis, rinkimuose sąrašą ves kitas politikas – nebe ketvirtadienį narystę partijoje sustabdęs Viktoras Uspaskichas.

„Europos Parlamento rinkimuose dalyvausime, bet be sąrašo lyderio Viktoro Uspaskicho. Jo išvis nebus sąraše“, – Eltai po ketvirtadienį vykusio partijos tarybos posėdžio teigė A. Mazuronis, pabrėždamas, kad sąrašo vedliu taps parlamentaras Valentinas Bukauskas.

Nepaisant pasigirdusių svarstymų dėl Darbo partijos „pasileidimo“, A. Mazuronis pažymi, kad kol kas sprendimų priimti nepavyko.

„Visas diskusijas paliksime tolimesniam laikotarpiui, kai bus kažkoks teisinis aiškumas. Kol kas jo nėra. Trūksta informacijos, todėl sprendimų dėl partijos ateities priimti negalėjome“, – aiškino politikas.

ELTA primena, kad partijos tarybos susirinkimas sušauktas po to, kai antradienį „darbiečių“ būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho veikla EP.

Po to, kai Darbo partijos būstinėje teisėsauga atliko procesinius veiksmus, A. Mazuronis pareiškė siūlysiantis stabdyti V. Uspaskicho narystę partijoje. Taip pat jis teigė ketinantis „darbiečiams“ siūlyti trauktis iš EP rinkimų, kuriuose sąrašą turėjo vesti V. Uspaskichas.

Be to, kai pasigirdo Darbo frakcijos Seime seniūno Viktoro Fiodorovo svarstymams partijai „pasileisti“, A. Mazuronis pripažino, jog apie tai galvojančių yra ir daugiau.

Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas V. Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys buvo nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.REDAKCIJA REKOMENDUOJA