REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 4 d. 12:36

V. Rupšys apie Suvalkų koridoriaus gynybą: yra aiškus planas

Kazlų Rūda

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


211516

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tikina, kad yra parengtas aiškus planas, kaip būtų ginamas Suvalkų koridorius.

„Suvalkų koridorius – tai nėra kažkokia naujiena mums visiems, nėra naujiena tiek Lietuvai, tiek Baltijos valstybėms, tiek Lenkijai, bet tai nėra naujiena ir bendrai NATO“, – žurnalistams po susitikimo su prezidentu teigė V. Rupšys.

Pasak jo, yra pasirengta šio strategiškai jautraus ruožto gynybai.

„Žiūrint į Suvalkų koridorių, tikrai yra aiškus planas, kaip mes veiktume ten, kaip mes darytume fortifikacinius įrenginius, kaip būtų išdėstyti mūsų manevro vienetai, kokia ugnis būtų sutelkta, kokia būtų ugnis kitų pajėgų ir oro gynybos, ir kitų valstybių. Taip kad to dėmesio ten pakanka“, – pažymėjo jis.

Lietuvos kariuomenės vadas taip pat akcentavo, kad sprendimai dėl Suvalkų koridoriaus gali kisti reaguojant ir į Ukrainos pavyzdžius.

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas teigė, kad bet kuris Lietuvos teritorijos taškas turėtų būti ginamas taip pat kaip ir Suvalkų koridorius.

„Reikia dėmesio parengtumui ginti bet kurią teritorijos dalį. (...) Nepervertinkime atskirų dalių reikšmės, jos yra reikšmingos lygiai kaip ir bet kuri Lietuvos teritorijos dalis“, – sakė ministras.

Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Lietuvos politikai pradėjo rengti naują partijų susitarimą dėl krašto apsaugos ir gynybos. Konservatoriai paruošė savo siūlymus, kuriuos norėtų matyt susitarimo projekte, tarp kurių ir iniciatyva stiprinti Lietuvos Achilo kulnu vadinamo Suvalkų koridoriaus bei sienos su Baltarusija saugumą įrengiant „inžinerinių–fortifikacinių įtvirtinimų juostą“.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA