REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Birželio 4 d. 20:05

V. Pranckietis neskubės priimti sprendimo dėl V. Bako leidimo dirbti su slapta informacija

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


133529

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė neskubėsiąs spręsti, ar Seimo narys, buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas gali toliau dirbti su įslaptinta informacija.

Parlamento vadovas NSGK informavo, kad į Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl galimybės V. Bakui toliau turėti leidimą dirbti su slapta informacija kol kas nesikreips.

„(...) informuoju, kad iki bus atliktas tyrimas dėl galimai neteisėto Valstybės saugumo departamento įslaptintos informacijos atskleidimo ir man pateikti kompetentingų valstybės institucijų vertinimai, nesikreipsiu į VSD dėl galimybės Seimo nariui Vytautui Bakui toliau turėti leidimą dirbti ir susipažinti su įslaptinta informacija“, – teigiama jo rašte.

V. Bakas ketvirtadienį pasidžiaugė tokiu V. Pranckiečio sprendimu.

„Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nesivelia į „makles“, kurias kurpia politinę daugumą turintys veikėjai, jis priėmė logišką sprendimą ir remiasi tik kompetentingų institucijų informacija“, – savo feisbuke teigė politikas.

Gegužės 28 dieną NSGK valdančiųjų balsais nutarė kreiptis į V. Pranckietį, kad šis įvertintų, ar V. Bakas gali toliau turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

NSGK pirmininko „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko teigimu, toks sprendimas priimtas „dėl galimai padarytų daugybinių pažeidimų dirbant su įslaptintos informacijos reglamentavimo tvarka“.

Pasak jo, vadovaudamas Seimo komitetui V. Bakas tinkamai neregistravo visų dokumentų, su dalimi jų komiteto nariai nebūdavo supažindinami, be to vienasmeniškai priimdavo sprendimus.

Be kita ko, anot D. Gaižausko, dėl buvusio komiteto pirmininko veiksmų VSD lengvai išaiškino, kas yra pranešėjas, informavęs apie galimus pažeidimus departamente.

D. Gaižauskas tvirtino, kad kelti klausimą dėl leidimo V. Bakui dirbti su slapta informacija paskatino VSD raštas, jog buvo paviešinta informacija, sudaranti tarnybos paslaptį.

V. Bakas teigė, kad tokį komiteto sprendimą lėmė jo pozicija viešinti specialiųjų tarnybų, tarp jų ir Valstybės saugumo departamento vadovybės, piktnaudžiavimus.

Kaip institucijos vadovas V. Pranckietis sprendžia, ar parlamentarui duoti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, ar ne, bet prieš nutardamas jis paprastai remiasi VSD rekomendacija .REDAKCIJA REKOMENDUOJA