REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Sausio 13 d. 11:00

V. Pranckietis: nereikia karingai nusiteikus ieškoti priešų tarp savų

Lietuva

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


67709

Minint Lietuvos laisvės gynimo metines Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ragina neieškoti priešų tarp savų, jis ragina būti atspariems, susitelkusiems ir vieningiems, matant riedančią pavojingo nacionalizmo ir vartotojiškumo bangą.

„Dabar kova už nepriklausomybę - lyg tai būtajame laike. Tačiau pašonėje girdime pildomą arsenalą ir žvangančius ginklus. Ginklais dažnai yra ir žodžiai, ir šantažas, ir manipuliacija. Nereikia karingai nusiteikus ieškoti priešų tarp savų. Dabar, kai matome riedančią pavojingo nacionalizmo ir vartotojiškumo bangą, turime būti atsparūs, susitelkę ir vieningi. Tegu meilė dega mūsų širdyse, tegu vienybė žydi“, - sekmadienį Seimo Kovo 11-osios Akto salėje surengtame iškilmingame minėjime sakė V. Pranckietis.

Parlamento vadovas taip pat ragino išsaugoti mūsų tautos vaikus užsieniuose.

„Prieš 28-erius metus praradome Lietuvos dukras ir sūnus. Nutolstančius artimuosius prarandame ir kelyje į šiandieną ir rytdieną. Siekime išsaugoti mūsų tautos vaikus užsieniuose, tautiečius, kurie už tūkstančių kilometrų gieda Tautišką giesmę, kurie kalba lietuviškai ir vienydamiesi kartu švenčia. Vienybės jėga yra ta galia, su kuria laimėjome Sausio 13-osios mūšyje, nepaliaukime ja tikėti. Gyvenkime dėl Tėvynės, kad niekam nebereikėtų dėl jos mirti“, - sakė V. Pranckietis.

Jis pasidžiaugė, kad savo nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio metais Lietuva įstojo į sėkmingųjų šalių klubą - tapo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare.

„Tai aiškus ženklas, kad per laiką, kol esame laisvi, beveik trisdešimt gyvavimo metų, tapome pažangia, žinoma ir svarbia valstybe, tai signalas, kad tvirtais žingsniais, nors kartais atrodo ir „sunkiais batais“, einame teisingu keliu“, - sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, šiandien esame palaikomi, esame drąsesni ir esame veiklesni. „Matykime modernios Lietuvos ir dabartį, ir ateitį, kurią kurti galime tik savo sąmoningumu ir blaiviu protu, ramiai, bet nenusiraminę“, - linkėjo parlamento vadovas.

Sekmadienį Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyksta iškilmingas minėjimas, skirtas Laisvės gynėjų dienos 28-osioms metinėms, ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

Minėjime dalyvauja prezidentė Dalia Grybauskaitė, prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, kiti svečiai.

Iškilmingam minėjimui pirmininkauja Seimo pirmininkas V. Pranckietis, Sausio 13-ąją žuvusiųjų artimųjų bendrijos „Bičiulystė“ pirmininkas, Vytauto Vaitkaus, žuvusio prie TV bokšto, sūnus Robertas Vaitkus.

Vidudienį Nepriklausomybės aikštėje vyks Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA